13.04.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

SİNOP’TA KASIM AYI KONUT SATIŞLARI PATLADI

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Konut Satış İstatistikleri, 2020 Kasım ayı verilerini açıkladı. TÜİK verilerine göre Sinop’ta 2020 yılı Kasım ayında 259 konut satıldı.

SİNOP’TA KASIM AYI KONUT SATIŞLARI PATLADI
REKLAM ALANI

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Konut Satış İstatistikleri, 2020 Kasım ayı verilerini açıkladı. TÜİK verilerine göre Sinop’ta 2020 yılı Kasım ayında 259 konut satıldı.

TÜİK tarafından açıklanan Kasım ayı konut satış istatistiklerine göre Sinop genelinde konut satışları 259 adet olarak açıklandı. Konut satışlarının bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 18,3 oranında azaldığı görüldü. Kasım ayında Sinop, en fazla konut satışının gerçekleştiği 66. il oldu.

SİNOP’TA İPOTEKLİ KONUT SATIŞLARI 61 ADET OLARAK GERÇEKLEŞİRKEN DİĞER SATIŞ TÜRLERİ SONUCU 198 KONUT EL DEĞİŞTİRDİ
Kasım ayında Sinop genelinde ipotekli konut satışları 61 adet olarak açıklandı. İpotekli olarak satılan konut sayısının önceki yılın aynı ayına göre yüzde 34,4 azaldığı görüldü. İpotekli satılan konutların toplam konut satışları içindeki payı yüzde 23,6 olarak gerçekleşti. Sinop, ipotekli konut satış oranının en yüksek olduğu 24. il oldu. İpotekli satılan konutların 23 tanesi ilk defa satılan konutlardan oluşurken 38 tanesinin de ikinci el satış olduğu görüldü.
Diğer konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 11,6 oranında azalarak 198 adet oldu. Kasım ayında diğer satışların toplam konut satışları içindeki payı yüzde 76,4 olarak hesaplandı.

SİNOP’TA 109 KONUT İLK DEFA SATILIRKEN İKİNCİ EL KONUT SATIŞINDA 150 KONUT EL DEĞİŞTİRDİ
Sinop genelinde ilk defa satılan konut sayısı bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 37 oranında azalarak 109 adet oldu. İlk kez satılan konutların toplam konut satışları içindeki payı yüzde 42,1 olarak açıklandı. Ülke genelinde Sinop, ilk konut satış oranının en yüksek olduğu 33. il oldu. 

Sinop genelinde ikinci el konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4,2 artarak 150 adet oldu. Sinop’taki toplam konut satışları içinde ikinci el satışların payı yüzde 57,9 oldu.Haber:Gülenay Aktan

kaynak:Vitrin haber

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ