13.06.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

MHP, Durağan’da ZAFER, dedi

MHP, Durağan’da ZAFER, dedi
REKLAM ALANI

ZAFER ELKOVAN MHP DURAĞAN BELEDİYE BAŞKANI ADAYI | SİNOP / DURAĞAN HALKI İLE EL ELE HEPBİRLİKTE

Bulunduğumuz bölge belirttiğim gibi tarım alanına yatkın bir bölge ama bizler sadece tarımsal teşvik değil. ŞEHRİMİZE TEKNOLOJİ ALANINDA YARATILAN İŞ İMKANLARI SAĞLANACAKTIR. Her zaman kaygısız yaşayan bir toplum önceliğimizdir.

ZAFER ELKOVAN KİMDİR?

SİNOP/ DURAĞAN’da 1965 yılında dünya’ya geldim. Doğduğum günden beri tek sevdam olan Durağan’ım da yaşadım. Anadolu Üniversitesi Açık öğretim fakültesi işletme bölümü 3. sınıfta devam etmekteyim. Durağan Belediyesinde Şef ve Amir olarak 30 yıldır görev yapmaktayım. Bu süre zarfında tek kazandığım halkım oldu. Aktif rollerde görev almasam da bir çok durağanlı kardeşime gerek abi, gerek kardeş gibi tüm sıkıntılarında yanlarında oldum. Benim halkım beni bu şekilde sevip saymışlardır. İnsan’ların kendi özü ve kendi insanı gibi beni görmeleri bu yaşıma kadar yaptığım en büyük kazancım ve hazinem oldu. Burada bir durağanlı olarak tek amacım ve gayem sadece siyaset değil, bir çok eksiklerini gördüğüm memleketim de ve güzide  insanlarını refaha kavuşturmak olacaktır.

DURAĞAN İÇİN İLK ÖNCELİĞİNİZ NELER OLACAK?

Bu konu çocukluğumdan bu güne kadar durağan’ da halen çözülmesini bekleyen bir sorun haline geldi. Siyaset bir yana herşeyden önce insanın sağlığı önceliğim olacaktır. Yaşadığım süre boyunca Durağan halkının sağlığı ile oynandığı bir durum var benim ilkim ve önceliğim bu olacaktır. Tüm doğal kaynaklara sahip bir bölge düşünün ve bu bölge yukarısında çöp toplama alanının olduğu ve aşağısında ise bu alanın altından akan suyu içen ve kullanan bir halk var. Benim az önce de belirttiğim gibi siyaset bir yana insan sağlığı önceliğim olacaktır memleketim için. Bunun dışında bizlerin bulunduğu konum coğrafi açıdan tarıma elverişli bir bölgedir, tarımsal alanda atılacak bir çok projelerimde yer alacak. 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi Köylü Milletin Efendisidir, benim felsefi düşüncem de ferah ve aydınlık içinde yaşayan maddi ve manevi kaygıları olmayan bir durağan halkı ile iç içe olmaktır. Durağan halkının’da bildiği gibi ben sadece Belediye Başkanı olmaya değil halkım ile abi, kardeş gibi güzide memlektimizi hep birlikte kalkındırmaya varım. Allah izin verir bu seçimleri kazanırsak benim kapım hiç bir zaman halkıma kapalı kalmayacak isteyen istediği şekilde gelip benimle durağanımız için faydalı her türlü durumu  paylaşabilecek. Dediğim gibi ben sadece başkan olmak için değil aile olmak için Durağan Belediye Başkanlığına Aday oldum.

DURAĞANLI GENÇLER İÇİN DÜŞÜNCELERİNİZ NELERDİR?

Belki inanmayacaksınız ama benim memleketimin insanı çalışkan, becerikli ve çok zeki bir halka sahibiz yani gençlere. Burada en büyük sorunlardan biri de az önce belirttiğim gibi gelecek kaygısının var olması. Bu gençlere imkanlar verildiğinde emin olan durağan’ı en güzel şekilde tanıtacaklardır. Bulunduğumuz bölge belirttiğim gibi tarım alanına yatkın bir bölge ama bizler sadece tarımsal teşvik değil. ŞEHRİMİZE TEKNOLOJİ ALANINDA YARATILAN İŞ İMKANLARI SAĞLANACAKTIR. Her zaman kaygısız yaşayan bir toplum önceliğimizdir.Bunun dışında sosyal belediyecilik olarak dışardan sağlanan teşvikler ile iş imkanlarını durağanımıza getireceğiz. Hiç bir gencimiz artık memleketini terk etmek istemeyecek. Göç veren değil Göç alan bir memlekete geri kavuşacağız.

ZAFER ELKOVAN MHP DURAĞAN BELEDİYE BAŞKANI ADAYI | SİNOP / DURAĞAN HALKI İLE EL ELE HEPBİRLİKTE

İçinde bulunduğumuz seçim sürecinde  MHP Sinop Durağan Belediye Başkanı Adayı olarak başvurularımızı yaptık. İkinci süreç adaylığımızın açıklanması olacaktır. Belediye başkanı adayı olduk ve Durağanlı hemşerilerimin bilmelerini istediğim tek bir şey var. Bu güne kadar nasıl Zafer Elkovan’ı bir abi, kardeş olarak görüp tüm sıkıntılarını dertlerini ve sevinçlerini benimle nasıl paylaştılarsa bu günden sonra da böyle olacağını bilmeleridir. Hep birlikte el ele vererek Coğrafi zenginlikleri olan memletimizi, Turizm, Tarım ve İş imkanları ile dop dolu bir hale getirmek olacaktırSAYGILARIMLA.

kaynak: haber kolay

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ