25.07.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

CHP Sinop Belediye Başkan adayı Metin Gürbüz

CHP Sinop Belediye Başkan adayı Metin Gürbüz
REKLAM ALANI

CHP Sinop Belediye Başkan adayı Metin Gürbüz kimdir?

CHP, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde aday göstereceği 6’sı büyükşehir 242 seçim çevresinde daha belediye başkan adaylarını belirledi. Adaylardan biri de Metin Gürbüz oldu. Gürbüz, Sinop’tan belediye başkan adayı olarak gösterildi. Peki, Sinop Belediye Başkan adayı Metin Gürbüz kimdir

CHP Sinop Belediye Başkan adayı Metin Gürbüz kimdir?

CHP, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde aday göstereceği 6’sı büyükşehir 242 seçim çevresinde daha belediye başkan adaylarını belirledi. Adaylardan biri de Metin Gürbüz oldu. Gürbüz, Sinop’tan belediye başkan adayı olarak gösterildi. Peki, Sinop Belediye Başkan adayı Metin Gürbüz kimdir?

CHP Sinop Belediye Başkan adayı Metin Gürbüz kimdir?

Sinop Belediye Başkan adayı Metin Gürbüz 26 Haziran 1967 tarihinde Sinop’ta doğdu. Sinop’ta ikamet eden esnaf bir ailenin çocuğu olan Metin Gürbüz, ilk, orta ve lise tahsilini Sinop’ta, yüksek öğrenimini ise İstanbul Üniversitesi’nde tamamladı.

Sinop DSİ 74. Şube Müdürlüğü’nde 32 yıllık kamu hizmetinin 25 yılını idareci/amir olarak çalıştı. Sinop İli ve İlçelerimizde, Taşkın Koruma Tesisleri, Toplu Çalışma Projeleri, Ulaşım Yolları, İçme Suyu isale hattı projelerinde kontrollük ve inşaat çalışmalarının her safhasında görevler aldı. Sel, Orman yangını ve heyelan gibi doğal afetlerle mücadelede aktif görevler üstlendi. 31 Mart 2024 Yerel Yönetimler Seçimlerine CHP Sinop Belediye Başkan Aday Adayı olarak katılmak için kamu görevimden istifa ederek ayrıldı .. Metin Gürbüz evli ve iki çocuk babası.

Yapılan ön seçimle CHP’li üyelerin Sinop Belediye Başkan Adayı olarak seçtiği Metin Gürbüz, yaptığı açıklamada, “İnsanlara dokunduğumuz için biz son bir yılda kazandık. Yani dezavantajlı olmamıza rağmen teveccüh gösterdiler” dedi.

Sinop’ta CHP üyeleri belediye başkan adayını belirlemek için sandık başına gitti. Yapılan ön seçimlerde oy kullanan 1421 partiliden 638’nin desteğini alan Metin Gürbüz, CHP’nin 31 Mart Yerel Seçimlerindeki Sinop Belediye Başkan Adayı olarak sandıktan çıktı.

Sonucun açıklanması ardından salonda büyük bir coşku yaşandı. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Gürbüz birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Açıklamasında, parti programında yer alan politikaları uygulayacaklarını ifade eden Gürbüz, “Cumhuriyet Halk partisi 100 yıllık bir aile. Devrimleri yapan bir parti ve biz onların emanetçileriyiz. Partimize ve kentimize hayırlı olsun. Biz Cumhuriyet Halk Partisinin parti programında yer alan politikaları uygulayacağız. Toplumun yanında ve onun talepleri doğrultusunda katılımcı bir anlayışla politikalarımızı yapacağız ve medeni hareket ediyoruz.” dedi.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ