28.05.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

Gerze, Yüksek’i desteklemeyeceklerini açıkladı

Gerze, Yüksek’i desteklemeyeceklerini açıkladı
REKLAM ALANI

AK Parti’den Hüseyin Yüksek’in belediye başkan adayı gösterilmesi ardından AK Partili Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy ve AK Partili belediye meclis üyeleri ve aday adayları ortak açıklama yaparak Yüksek’i desteklemeyeceklerini açıkladı.

Bağımsız aday Hüseyin Yüksek’in Gerze AK Parti’den aday gösterilmesi ardından AK Partili Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy ve AK Partili belediye meclis üyeleri ve aday adayları ortak açıklama yaparak 31 Mart yerel seçimlerinde AK Partiyi desteklememe kararı aldı. Ortak açıklama Belediye Başkanı Cevat Şensoy tarafından belediye makamında yapıldı.

Ortak basın bildirisini okuyan Cevat Şensoy, “AK Partimize gönül vermiş değerli partililerimiz, sayın basın mensupları. Bizler Belediye Başkanı, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve Belediye Bakanı Aday Adayları olarak bugüne dek partimiz adına üzerimize düşen tüm görevleri canla başla yerine getirdik. Sizlerin de desteği ile Gerze’mizde 40 yıl sonra belediyemizi kazandık. Cumhurbaşkanımızın ve parti tüzüğümüzün ilkeleri doğrultusunda inandığımız değerlerden vazgeçmedik. Ancak bugün AK Parti Gerze İlçe Teşkilatının geldiği durum içler acısıdır. Zira partimizden belediye başkan aday adayı dahi olmayan, milletvekilimiz ve partimizin üst düzey yöneticileri hakkında ağıza alınmayacak sözler sarf eden ve partimizde aldığı görevleri tamamlayamayan bir kişinin Gerze’ye dikte edilmesini kabul etmek mümkün değildir. Bu durum 2019 seçimlerinden bugüne dek canını dişine takarak çalışarak partimize hizmet eden ve partimize gönül veren tüm dava arkadaşlarımıza yapılmış bir hakarettir. Bu nedenlerle, göstermelik anket oyunları ile yaratılan algı ve hesaplar ile genel merkezimize aldırtılan bu karar vicdanları rahatsız ettiğinden, mevcut adayı 31 Mart seçimlerinde desteklemeyeceğimizi kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. Bizi dinlediğiniz için teşekkür ederiz” dedi. kaynak: vitrin haber

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ