13.06.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

Sinop’ta 50 ekip 150 personelle müdahale edildi

Sinop’ta 50 ekip 150 personelle müdahale edildi
REKLAM ALANI

Gerek ülkemizi gerekse de ilçemizi etkisi altına alan kar yağışı sonrasında ilçemize bağlı köy yollarının yanı sıra yoğun kar ve elektrik tellerinde oluşan buzlanma neticesinde direkler devrilmiş, teller kopmuştu. 15 Şubat 2021 tarihinde başlayan kar sonrasında ilçemize bağlı grup yollarının hala tam açılamaması sebebiyle birçok köyün elektrik hatları onarılamamış bunun neticesinde de bu köylerimiz ve köylerimizde yaşayan insanlar adeta karanlığa gömülmüştü.

Ulaşımın sağlanamaması sebebiyle Elektrikte oluşan sıkıntıların giderilememesi neticesinde telefon bağlantılarının da olmaması köylerimizde resmen mağduriyetlere sebebiyet verdi.

Yedaş yetkilileri köylerimize giden bazı hatlarda sorun olsa da normal bağlantıları iletkenleri zarar görmeyen köylerin daha fazla elektriksiz kalmaması için köy hatlarına büyük jeneratörler getirtti. Edinilen bilgiye göre temin edilen 30 adet jeneratörlerle köylere enerjinin verileceği ve bu şekilde sıkıntının kısmi de olsa aşılacağı müjdesi verildiHaber: Gülenay Aktan.

Kaynak:Gerze’nin Sesi Gazetesi

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ