18.05.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

SİNOP’TA “Mesafeler Spora Engel Değil” PROJESİ

SİNOP’TA “Mesafeler Spora Engel Değil” PROJESİ
REKLAM ALANI

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile “Mesafeler Spora Engel Değil” projesi kapsamında Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü antrenörleri tarafından 4. sınıf öğrencilere beden eğitimi ve oyun dersleri veriliyor.

Koronavirüs pandemisinde öğrencilerin hareketsiz yaşam biçiminin ortaya çıkması nedeniyle Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yeni bir projeye imza attı. Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği başlatılan “Mesafeler Spora Engel Değil” projesi kapsamında Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü antrenörleri 4. sınıf öğrencilerinin Beden Eğitimi ve Oyun derslerine katılım sağlıyor.

ONLİNE BEDEN EĞİTİMİ DERSİ İŞLENİYOR
Sinop’ta ilkokullarda beden eğitimi öğretmeni bulunmadığı göz önüne alınarak pilot okullarda yürütülen proje kapsamında 4. sınıftaki öğrenciler sınıf öğretmenleri ile canlı derse katılım sağlıyor. Projede Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü antrenörleri tarafından Covid-19 hakkında bilgilendirmeler yapılırken, fiziksel etkinlikler işleniyor ve sağlıklı beslenmenin önemi, Sporcu Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme projesi, olimpiyat ruhu, fair-play gibi konular da öğrencilere anlatılıyor.
Haftada 2 saat uzaktan bağlantı ile gerçekleştirilen derslerde öğrencilerin fiziksel hareketliliğini koruması ve ev ortamında sporla sağlıklı ve hareketli kalmaları amaçlanıyor.

HABER : GÜLENAY AKTAN

KAYNAK : VİTRİN HABER

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ