25.07.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

Sinoplu iş adamları

Sinoplu iş adamları
REKLAM ALANI

SİAD Sinop Şubesi 1. Olağanüstü Genel Kurulunda Ruhi Turan, şube başkanlığına seçildi.

Sinoplu İşadamları Derneği (SİAD) Sinop Şubesi 1. Olağanüstü Genel Kurulu, Ticaret ve Sanayi Odası salonunda büyük bir katılımla yapıldı. Genel kurula; SİAD Genel Başkanı Turgay Öztürk, Genel Sekreter Ünal Demirbozan, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi emekli Dr. Öğretim Üyesi Öznur Özden, Türkeli Belediye eski Başkanı Halil Dilek Özcan, BEKADER Genel Başkanı Fatih Candar Can ile SİAD genel merkez yöneticileri ve Sinop şube üyeleri katıldı.

Divan başkanlığını Fehmi Öztürk, divan üyeliğini Engin Öztürk ve katip üyeliğini ise Sibel Demir’in yaptığı genel kurul, açılış ve yoklamanın ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. 

SİNOP ŞUBE İLK GÖZ BEBEĞİMİZ
Genel kurulda konuşan SİAD Genel Başkanı Turgay Öztürk, Sinop şubenin SİAD açısından ilk gözbebeği olduğunu söyledi. SİAD Sinop şubede daha önce görev yapan tüm eski başkanları ismen sayarak teşekkür eden Başkan Öztürk, “Malumunuz biz İstanbul’da genel merkez olarak bir seçim geçekleştirdik. Bu seçimde değerli dostlarımızın ve üyelerimizin teveccühü ile genel başkanlık görevi bizlere tevdi edildi. Bu noktada Sinop şubemizde de aynı anlamda bir seçim gerçekleşmişti. Biz göreve geldiğimizde Sinop şubemizde olan seçilmiş yönetim, bizimle çalışamayacağını ve başka bir çatı altında hizmet etmek istediklerini belirterek malumunuz bizlerden ayrılmıştı. Malumunuz kurumlarda devamlılık esastır. Bu vesile ile birinci kurucu başkan olarak görev yapmış olan Yasin beye ve arkasından şu an yanımızda olmayan Yılmaz beye teşekkür ediyorum. Bizlerde bu minvalde genel merkez seçimlerini bitirdikten sonra bir yapılanmamızı güçlendirmek anlamında yola çıkarak yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte Sinop ziyareti gerçekleştirdik. Bu ziyaret sırasında da çok kıymetli dostum Ruhi beyle de istişarelerimiz oldu. Kendisi ile birlikte yol yürümek istediğimizi ifade etmiştik. Bizleri kırmadığı ve Sinop şubeye destek verdiği için huzurlarınızda kendisine teşekkür ediyorum. SİAD’ın marka değerini de arkamıza alarak, kişisel ilişkilerimizi ve vizyonumuzu ortaya koyarak Ruhi başkanımızın da desteği ile bu gün Allah’a şükürler olsun ki Sinop bir önceki yönetimin üye sayısından daha yukarıda bir sayıya kavuşmuş durumda” dedi.

Genel Başkan Turgay Öztürk ayrıca Sinoplu gençlerin il dışına çıkmalarını önlemeye yönelik Sinop’ta fabrika açmak için çalışma başlattıklarını hatırlattı. 

OYLARIN TAMAMINI ALAN TURAN SİNOP ŞUBE BAŞKANI OLDU
Öztürk’ün konuşması ardından genel kurula tek liste olarak giren İşadamı Ruhi Turan oyların tamamını alarak SİAD Sinop Şube başkanlığına seçildi. Konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı veren Başkan Ruhi Turan, ilk etapta yapacakları çalışmalardan bahsetti. Ruhi Turan, “Öncelikle projelerimizden bir tanesi internet sitesini oluşturmak. Sinoptanalıyorum ya da Sinoptanalalım.com şeklinde ana bir site oluşturmak. Daha sonra internet sitesi olmayan bütün üyelerimizin, firmaların sitelerini kendi iç bünyemizde yaparak Sinoptanalıyorum.com’un içerisinde yani yeni bir alışveriş sitesi gibi. Ürünlerimizi dünyaya tanıtmak. Bunun haricinde uzman çalışma heyetimiz var. Bu konuyla alakalı resmi gazetede her gün devamlı olarak takip edilmekte. Ticaret hayatıyla alakalı yasa ya da kanun hükmünde bir kararname çıktığı takdirde hemen üyelerimize duyuracağız. Bunun yanında Sinop’ta yapılması gereken işlerle alakalı yapılabilirlik içerisinde olan işyerleri ile alakalı fizibilite raporları hazırlayarak Sinop’ta iş yapmak isteyen iş dünyası içerisindeki arkadaşlarımıza yardımcı olmak” diye konuştu.

SİNOP ŞUBE YENİ YÖNETİMİ
Ruhi Turan başkanlığında oluşan yeni yönetimde ise şu isimler yer aldı: Birol Oral, Cem Yanık, Cem Yaşar, Fatih Yıldız, İbrahim Töngel, Mesut Açıkgöz, Murat Demirel, Recep Samet Çetin, Selman Yiğit, Emrah Öztürk, Saim Yel, Ferit Levent Özdemir, Hasan Erden Özden, Ali Doğukan Özcan, Celil Dirican, Mehmet Salih Güney, Oğulcan Serthan Ünal, Mustafa Kalyoncu. Denetleme Kurulu: Osman Mert Kökçü, Hülya Kurt, Dilek Arslan HABER : GÜLENAY AKTAN .KAYNAK: VİTRİNHABER

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ