13.06.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

SİNOPLULAR SOKAĞA DÖKÜLDÜ

SİNOPLULAR SOKAĞA DÖKÜLDÜ
REKLAM ALANI

Sinoplular İsrail’in saldırılarını protesto etti

Sinop’ta sivil toplum kuruluşları, İsrail’in Doğu Kudüs’te Filistinlilere yönelik saldırılarını düzenledikleri konvoy ile protesto etti.

Sinop eski otogar mevkiinde toplanan vatandaşlar, ellerinde Türkiye ve Filistin bayrakları ile İsrail’i kınayan dövizler taşıdı. Basın açıklaması ve araç konvoyuyla Müslümanlara yapılan saldırıları kınayan Sinoplular, adeta tek yürek oldu.  

Sivil toplum kuruluşu temsilcileri adına konuşan Memur-Sen İl Başkanı Ramazan Çelik, Mescid-i Aksa’nın barışın, dinin, İslam’ın ve Müslümanların mabedi olduğunu belirtti.

“Zulüm değil adalet hakim olacak”
Çelik, “Bununla birlikte bu kutsal mabed barış ve huzur için bütün insanların haremidir. Herkes bilsin, duysun ve inansın ki Kudüs Filistin’dir. Kudüs İslam şehridir. Kudüs, bütün inançların medeniyet birikimidir. Ve herkes şunu görecek ki Filistin, özgür ve bağımsız yaşayacak. Filistin, Siyonist işgalden Filistinliler Siyonist vahşetten çok yakında azade olacak. İnanıyor ve iman ediyoruz, zulüm değil adalet hakim olacak. Aksa’da Siyonist postal izleri temizlenecek, insanlık ve Müslümanlar ve onlara kulak veren devletler hem küresel hem de diplomatik intifada başlatacaklar. Biz buna varız” dedi.

“Siyonizmin yeşerdiği bu kirli düzendir”
Tüm sivil toplum kuruluşlarına ve adalet arayışı içinde olan her kesime bu mücadele de yerini alması için bir çağrı da bulunduklarını ifade eden Ramazan Çelik, “Kudüs’te adalet bütün dünyada adalet demektir. Çünkü adaletin düşmanı Siyonizm ve onun beslendiği emperyalizmdir. Mescidi Aksa özgürleşmeden dünyada özgürlükten bahsedemeyiz. Çünkü özgürlüğün en büyük düşmanı Siyonizmin yeşerdiği bu kirli düzendir” ifadesini kullandı.

Protesto sırasında vatandaşlar, “Katil İsrail Filistin’den defol”, “Kudüs’e selam, direnişe devam”, “Mescid-i Aksa onurumuzdur” sloganları attı. 

Yapılan basın açıklaması ardından vatandaşlar yüzlerce araçtan oluşan konvoyla klakson çalarak şehir turu attı. Bir çok vatandaşta evlerinin balkonlarından konvoya alkışlarla destek verdi. HABER: GÜLENAY AKTAN

KAYNAK: VİTRİNHABER

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ