20.04.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

KILIÇTAROĞLU SİNOP’TA

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sinop’ta balıkçılar, Sivil Toplum Kuruluşları ve muhtarlarla bir araya geldi

KILIÇTAROĞLU SİNOP’TA
REKLAM ALANI

Sinop ziyareti kapsamında ilk olarak Boyabat’ı ziyaret eden Kılıçdaroğlu, Boyabatlı esnafların sorunlarını dinledi. Boyabat Küçük Sanayi Sitesinde esnafla görüşen Kılıçdaroğlu sıkıntıları dinledi, sorunların çözümü için çalışacaklarını belirtti.

Balıkçıların Sorunlarını Dinledi Boyabat’tan sonra Sinop’a geçen Kılıçdaroğlu, Tarihi Yalı Kahvesi’nde Sinoplu balıkçılarla buluştu. Balıkçılarla sohbet eden ve onların sorunlarını dinleyen Kılıçdaroğlu, bahsedilen sıkıntıları tek tek not aldı. Kılıçdaroğlu, 3 tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizin Denizcilik Bakanlığı’na ihtiyacı olduğunu denizde yaşanan sorunların araştırılması gerektiğini belirterek, “denizde ulaşımdan yeteri kadar yararlanamıyoruz, karayolu ve demiryolundan faydalanıyoruz.  

Bütün araçlar var, bunlarla yolcu taşınabilir, maliyeti düşük olabilir, daha hızlı olabilir. Ama bunun için Denizcilik Bakanlığı’nın olması ve bu sorunları çözmesi lazım. Ülkemizin 3 tarafı denizse bizim bunlardan, denizin sağladığı imkânlardan yararlardan faydalanmamız lazım. Balıkçılarımızın sorunları ile ilgili bir rapor hazırlanacak. Biz bu raporu Meclis Genel Kurulu’na sunacağız. Bu rapor bir partinin siyasi görüşüymüş gibi değil balıkçıların ortak sorunlarının, taleplerinin toplanmış hali olacak”  ifadelerini kullandı. Balıkçılarla görüştükten sonra Sinop Belediyesi’ni ziyaret eden Kılıçdaroğlu, burada toplanan kalabalığa seslendi.

Sinop’ta olmaktan mutlu olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Sinop’ta yaşayanlar da burada yaşamaktan mutlu olmalı çünkü Türkiye’nin en güzel kentlerinden birisi. İnsanları, coğrafyası, kendi güzel bu kentte yaşayanlar çok güzel bir belediye başkanı seçmişler. Size hizmet ediyor, hepinizin huzurunda Belediye Başkanımız Barış Ayhan’ı yürekten kutluyorum. Sinop’un yalnızca Türkiye’de değil dünyada da tanınması lazım. Görkemli ve güzel bir tarihi var, bunu da inşallah hep birlikte iktidara geldiğimizde yapacağız. Bu ülkeye huzuru getireceğiz, bizim insanımız 3’üncü sınıf demokrasiye değil 1’inci sınıf demokrasiye layıktır. Herkes düşüncesini özgürce ifade edebilmeli, insanlar caddelerinde, sokaklarında rahat gezip konuşabilmeli. Biz güzel ülkeyi cennete çevirmek istiyoruz. Birlikte huzur içinde yaşayacağız”  diye konuştu. Sinop Belediyesi ziyaretinin ardından Sakarya Caddesi’nde esnaflarla ayaküstü sohbet eden Genel Başkan, daha sonra Sinop Kültür Merkezi’ne geçerek muhtarlarla buluştu.

Muhtarlar genel olarak çiftçiler ile orman köylüsünün sorunlarından, köylerde yaşanan su, elektrik, kanalizasyon ve köy yollarından dert yandı. Muhtarları dinledikten sonra kürsüye çıkan Kılıçdaroğlu, siyasetin sosyal kimlikler üzerinden yapılması gerektiğini, burada konuşulan bütün sorunları genel kurulda tartışma konusu yapacağını belirterek muhtarlardan bütün sorunların çözülmesi noktasında kendisine güvenmelerini istedi. Muhtarla yapılan toplantının ardından STK temsilcileriyle görüşen Kılıçdaroğlu’nun daha sonra Ayancık ilçesine geçti. Ayancıkta halka seslenen Kılıçdaroğlu, asla umutsuz olmayın diyerek Ayancık’ta ki hizmeti Türkiye’nin bütün coğrafyasına götüreceğiz diye konuştu. Kılıçdaroğlu, “sizden sadece bir şey istiyorum, Türkiye’nin nereye gittiğini bende biliyorum, sizde biliyorsunuz ama asla umutsuz olmayın. Hep beraber, hep birlikte bu ülkeye gerçek anlamda demokrasiyi getireceğiz. Çocuklarımız bu ülkede umut içinde büyüyecekler ve yaşayacaklar.    Ayancık’ta Belediye Başkanımız nasıl hizmet ediyorsa aynı hizmeti hiçbir ayrım yapmaksızın Türkiye’nin bütün coğrafyasına götüreceğiz. Türkiye’nin bütün coğrafyasında insanlar mutlu olacaklar ve hizmetin olduğunu görecekler. Verdiğimiz hizmetin hesabını halka vereceğiz, belediye başkanımız nasıl harcadığı her kuruşun hesabını veriyorsa bizde 83 milyondan topladığımız verdiğinin hesabını 83 milyona vereceğiz” ifadelerini kullandı HABER: GÜLENAY AKTAN

KAYNAK: GERZENİN SESİ

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ