18.05.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

İL MİLLİ EĞİTİM’İN ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÖRENİ

İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

İL MİLLİ EĞİTİM’İN ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÖRENİ
REKLAM ALANI

Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Valilik Meydanında düzenlenen törende, İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından İMKB Şehit Ertan Yılmaztürk Güzel Sanatlar Lisesi 11. sınıf resim bölümü öğrencisi Koray Baş şiir okudu.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, öğretmenliğin bir mesleğin ötesinde milletin yüklediği ödev ve sorumlulukların ifası olduğunu söyledi. Ercan Yıldız konuşmasına şöyle devam etti: “Yaptığı dokunuşlarla geleceğimizin teminatı, aydınlık yarınlarımızın umut ışıkları çocuklarımızın ruh ve karakterlerinin şekillenmesini sağlayan, millet olarak yüzyıllardır inşa ettiğimiz medeniyetimizi imar edip yarınlara taşıyacak nesiller yetiştiren, ferden fert her birimizin hayatında unutulmaz izler bırakan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, geleceğe dair umutlarımızın hayat bulması adına hayırlara vesile olmasını diliyorum. Öğretmenlik, bir mesleğin ötesinde milletin bize yüklediği ödev ve sorumlulukların ifasıdır.

Öğretmenlik bir sanattır, dokunuş sanatı. Bir ressam fırça dokunuşlarıyla tuvale hayat verdiği gibi, dokunulan minicik kalplere hayat vermektir öğretmenlik. Öğretmenlik, kanatlandırmaktır tertemiz ruhları. Çift kanatla uçurmaktır hayallere, umutlara, yarınlara çocukları, bizim çocuklarımızı. 

Bu bağlamda; Karşılaştığı her alanda ve mevzuda doğru düşünce üretebilen, yanlış olduğunu gördüğü fikir ve uygulamayı adalet ve hakkaniyet süzgecinden geçirerek tahlil edebilen ve icabında alternatif fikir ve çıkış yolları üretebilen, bir tarafıyla bilimin ve teknolojinin tüm gerekliliklerini kuşanmış, bir tarafıyla da yerli,/milli ve her manada bu toprakların mayasıyla yoğurulmuş, çift kanatla geleceğe süzülecek bir nesil yetiştirmektir öğretmenlik. 

Başka bir ifadeyle; Medeniyetimizi Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayalini kurduğu ve bize hedef olarak telkin ettiği ‘Muasır Medeniyetlerin’ üstüne çıkarmak için var gücüyle çalışmaktır öğretmenlik. Bu duygu ve düşünceler ile milletin verdiği ödev ve sorumlulukları; devlet bağlılığı, millet sevgisi ve ibadet aşkıyla ifa eden, bayrağımızın dalgalandığı her yerde ben varım diyen tüm yol arkadaşlarımı saygı ve hürmetle selamlıyor, Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş
ve görevi başında şehadet şerbetini yudumlamış tüm öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla yad ediyorum” dedi.

Törene; il milli eğitim müdür yardımcıları, şube ve okul müdürleri katıldı.

kaynak vitrin haber

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ