13.04.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

SNÜ ÖĞRETİM ÜYESİ ÖZKALAYCI’DAN PATENT BAŞARISI

SNÜ ÖĞRETİM ÜYESİ ÖZKALAYCI’DAN PATENT BAŞARISI
REKLAM ALANI

Sinop Üniversitesi (SNÜ) Boyabat İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nurhat Özkalaycı tarafından sağlık alanında kullanılmak üzere tasarlanan cihaz; Türk Patent Enstitüsü Tarafından İncelemeli patent olarak tescillendi.

Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nurhat Özkalaycı, SNÜ Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın’ı makamında ziyaret ederek, cihazın kullanım alanı ve bilime sağladığı yenilikler bağlamında bilgiler sundu.

Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nurhat Özkalaycı, “Aygıtın alternatifleri arasında, kolay uygulanabilir olması, ilave bir laboratuvar sürecine ihtiyaç duymaması, ekonomik bir seçenek olması, yerli üretime olanak tanıması ve tedavi konforunu artırması gibi özellikleriyle öne çıktığını belirtti.  

SNÜ Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın; yürüttüğü çalışmalardan dolayı Doç. Dr. Nurhat Özkalaycı’ya teşekkürlerini ileterek, başarılarının devamını diledi.

İlerleyen süreçte Sinop Üniversitesi bünyesindeki çoklu prototip testlerini takiben klinik testleri yapılacak olan Cihazın Sağlık uygulamalarında rutin kullanıma girmesi planlanıyor.

HABER : GÜLENAY AKTAN

KAYNAK : VİTRİN HABER

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ