25.07.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

4 BUÇUK TON BALIĞA EL KONULDU

4 BUÇUK TON BALIĞA EL KONULDU
REKLAM ALANI

Sinop İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Gerze İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Su Ürünleri Denetim Ekipleri 4 buçuk ton balığa el koyarak toplamda da 39.276,00 TL idari para cezası uyguladı.

Kuzey Yıldızı kontrol teknesi ile Gerze ve Çayağzı Burnu arasında kalan, her türlü trol ile avcılığın yasaklandığı karasularda ve yasak alan dışında yapılan kontrollerde toplam 28 adet trol teknesi denetime tabi tutuldu. Yapılan denetimlerde 3 tekneye Balıkçı Gemileri İzleme Sistemi (BAGİS) tebliğine aykırı faaliyetten 38.185,00 TL ve 1 kişiye ruhsat tezkeresi yenilemeden avcılık yaptığı gerekçesiyle 1.091,00 TL olmak üzere toplam 39.276,00 TL idari para cezası uygulandı.

Ayrıca Bakanlık tarafından izin verilen boyutların altında balık avlanmasının önüne geçmek amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında Sinop İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Gerze İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Su Ürünleri Denetim Ekipleri, karaya çıkış noktalarında nakil araçlara yönelik denetim gerçekleştirdi. Yapılan denetimde avlanabilir boyutların altında olduğu belirlenen 4 buçuk ton istavrit balığına el konuldu.  HABER: GÜLENAY AKTAN

KAYNAK: GERZENİN SESİ

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ