18.05.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

Yeni nesle gelenekleri öğretecek proje,

Yeni nesle gelenekleri öğretecek proje,
REKLAM ALANI

Türkeli MYO’da “Yeni Nesil Geleneksel Çocuk Oyunlarını Öğreniyor” Projesi tamamlandı

Sinop Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Proje Koordinatörlüğü tarafından kabul edilen ve yürütücülüğünü Türkeli Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Sevgi Çağaltay Kayaoğlu’nun yaptığı “Yeni Nesil Geleneksel Çocuk Oyunlarını Öğreniyor” isimli Sosyal Sorumluluk Projesi tamamlandı.

Proje ile Türkeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ilkokullarda okuyan öğrencilerin teknoloji bağımlılığının zararları konusunda bilgilendirmek ve geleneksel çocuk oyunlarını öğrenmesini ve oynamasını sağlayarak teknolojik cihazlar ile geçirdikleri süreyi azaltmayı amaçlanıyor. 

Türkeli Meslek Yüksekokulu, Türkeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkeli Gençlik Merkezi ve Türkeli İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen proje kapsamında yapılan etkinlikler, Cumhuriyet İlkokulu, Atatürk İlkokulu, Helaldı İlkokulu ve Akçabük İlkokulu’nda gerçekleştirildi. 

Türkeli İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Davranışsal Bağımlılığın Zararlarının anlatıldığı eğitimin verilmesiyle başlayan proje etkinlikleri geleneksel çocuk oyunlarının oynanması ile devam etti. 
Proje kapsamında yapılan etkinliklerde Türkeli Meslek Yüksekokulu Evde Hasta Bakım Programı öğrencilerinin rehberliğinde halat çekme, ip atlama, yağ satarım, ok atma, matrak, satranç, mendil kapmaca, köşe kapmaca, mangala, yakan top, dokuztaş, seksek, çuval yarışı vb. geleneksel oyunlar oynandı.

HABER : GÜLENAY AKTAN

kaynak: Vitrin Haber

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ