20.04.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

SİNOP’TA KESK ÜYELERİNDEN İSRAİL’E TEPKİ

SİNOP’TA KESK ÜYELERİNDEN İSRAİL’E TEPKİ
REKLAM ALANI

KESK Sinop Şubeler Platformu üyeleri yapılan ortak basın açıklamasıyla İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını kınadı.

Uğur Mumcu Meydanında “Emperyalizm Zulmüne Karşı Direnen Filistin Halkının Yanındayız” sloganıyla gerçekleşen protesto eyleminde ortak basın açıklamasını okuyan Eğitim Sen Sinop Şube Kadın Sekreteri Asuman Aydoğdu, Türkiye’nin İsrail’le olan bütün askeri, ticari, diplomatik ilişkisini kesmesi için gerekli bütün adımları atmasını istedi.

Aydoğdu: “Filistin halkı bir kez daha İsrail’in emperyalist, işgalci politikalarının hedefi olmuş, onlarca Filistinli evlerinden zorla çıkarılmak istenmiş, yaşanan saldırılar sonucunda onlarcası ise öldürülmüştür. Filistin sorununun temel nedeni İsrail’in işgalciliğine dayalı olarak Ortadoğu’da üzerinde büyük planların yapıldığı, başta ABD emperyalizmi olmak üzere emperyalist devletlerin ajandasının en önemli başlığını oluşturmuştur.  Filistin davasını yürüten sol, sosyalist, seküler örgütlere karşı şeriatçı yapılanmalar oluşturularak mücadeleyi bölme girişimleri ile çeşitli İslamcı yapılar türetilmiş ve bu durum Filistin davasını bölüp güçsüzleştirirken İsrail’in çok işine yaramıştır. Öyle ki bugünkü Filistin, Gazze ve Batı Şeria olarak iki parçaya bölünmüş; İsrail’in saldırılarına çok daha açık hale getirilmiştir” dedi.

“İsrail’in işgal ve ilhak uygulamalarının, emperyalist saldırılarının protesto edilmesi kuşkusuz haklı ve gereklidir” diyen Eyoğdu sözlerini şöyle sürdürdü: “KESK, Filistin halkının eşit, özgür bir Filistin’i yaratmak için işgalci Siyonist İsrail’e ve emperyalizme karşı bağımsızlık mücadelesinin yanındadır. KESK olarak İsrail’in Filistin halkına karşı soykırımı andıran saldırısını kınıyor ve AKP-MHP iktidarını Türkiye’nin İsrail’le olan bütün askeri, ticari, diplomatik ilişkisini kesmesi için gerekli bütün adımları atmaya çağırıyoruz” 

HABER : GÜLENAY AKTAN

KAYNAK : VİTRİN HABER

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ