28.05.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

SİNOP ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ(OBM) TEKRAR AÇILIYOR

SİNOP ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ(OBM) TEKRAR AÇILIYOR
REKLAM ALANI

Sinop’ta Orman Bölge Müdürlüğünün kurulmasına ilişkin karar Resmi Gazetede yayınlandı. 

Sinop‘ta 34 yıl faaliyet göstermesi ardından 2011 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla kapatılan Orman Bölge Müdürlüğü (OBM) tekrar açılıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan; ‘Kuruluş merkezi Sinop ili olmak üzere Sinop Orman Bölge Müdürlüğünün kurulmasına’ ilişkin karar, 28 Ekim 2021 Tarih ve 31642 Sayılı Resmi Gazete’de yayınlandı.

AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş,  “Uzun ve yoğun süren çabalarımızın sonucu olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Sinop’umuza Orman Bölge Müdürlüğü kurulma karar alınmıştı. OBM’nin kurulmasına ilişkin karar sayın Cumhurbaşkanımızın onayı ile Resmi Gazetede yayınlandı” dedi.

DAHA FAZLA YATIRIM VE İSTİHDAM
Dr. Nazım Maviş, Sinop Orman Bölge Müdürlüğünün resmen kurulduğunu, OBM’nin fiilen faaliyetlerine başlamasıyla orman ve orman gelirlerinin artırılmasına yönelik yeni proje ve teknik çalışmalara yoğunlaşılacağını, orman köylüsü ve yöre halkının talep ve ihtiyaçlarının yerinden karşılanacağını, daha fazla yatırım ve istihdam için ilgili kurumlar nezdinde takiplerinin devam edeceğini ve müteşebbislerin her zaman destekçisi olacaklarını ifade etti.

Dr. Nazım Maviş, Sinop Orman Bölge Müdürlüğünün kurulmasıyla ilgili taleplerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2021 yılının Ocak Ayında onay vermesinin ardından, Orman Genel Müdürlüğü tarafından kuruluş teknik çalışmalarını yürütüldüğünü hatırlattı. Maviş, Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığının onay süreçlerini tamamlaması ardından, kararın Resmi Gazete’de yayımlanmasına kadar ilgili kurumlar nezdinde çalışmaları dikkatle takip ettiklerini dile getirdi.

HABER : GÜLENAY AKTAN

KAYNAK : VİTRİN HABER

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ