13.04.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

OTOPARKSIZ MEYDAN PROJESİ SİNOP’A ESTETİK YERİNE,TRAFİKTE KAOS GETİRECEK

OTOPARKSIZ MEYDAN PROJESİ SİNOP’A ESTETİK YERİNE,TRAFİKTE KAOS GETİRECEK
REKLAM ALANI

SİYAŞAD Başkanı Tufan Bilgili, “Otoparksız Meydan Projesi Sinop’a estetik yerine, trafikte kaos getirecek. Henüz geç değil. Yıkılan ve yıkılacak binaların altında otopark projelendirilebilir” dedi.

Sinop Yazarlar ve Şairler Derneği (SİYAŞAD) Başkanı Tufan Bilgili ile yönetim kurulu üyeleri Şükrü Demirel ve Cengizhan Ersoy Vitrinhaber Gazetesini ziyaret etti. Tufan Bilgili burada yaptığı açıklamada sürdürülen meydan projesi içeriğinde otopark bulunmaması ve mevcut otoparkın da kaldırılmasına tepki gösterdi. Bilgili, yıkılan Sinop Belediye binasının eskiden düğün salonu olarak kullanılan kot altındaki alan ile yıkımı yapılacak iş yerlerinin zeminindeki market alanının büyük bir otoparka dönüştürülebileceğini söyledi. 
Tufan Bilgili, “Belediyenin altında beş metre derinliğinde bir boşluk. O alan daha önce düğün salonu olarak kullanılıyordu.Özel idarenin iş merkezinin zemininde, yer altında bildiğiniz gibi bir market var. Yani o alan da boş. Bakıyoruz meydan projesine, sadece düz yeşil alan mevcut. Altı zaten kazılmış, tarihi eser çıkma riski ortada yok. Bu hazır kazılmış alan çok rahatlıkla otopark olabilir. Bu proje bu haliyle göz göre göre hayata geçerse Sinop’a yapılan büyük çok büyük bir kötülük olacak. Zaman geç değil. İmkan varken, zaman henüz geç değilken projede bu önemli değişikliği yapmamız gerekiyor. Hem kent içindeki trafik rahatlayacak, hem de gelir getirici bir çalışma yapılmış olacak. Kış aylarında olmamıza rağmen şu anda dahi araba çekecek yerimiz yok. Bu proje ile trafik rahatlamayacak, aksine trafikte kaos olacak. Acilen konuya el atılmasını istiyoruz” diye konuştu.
 HABER : GÜLENAY AKTAN

KAYNAK : VİTRİN HABER

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ