20.04.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

GERZE’DE YAZ OKULU KURSLARI BAŞLADI

GERZE’DE YAZ OKULU KURSLARI BAŞLADI
REKLAM ALANI

Gerze’de ücretsiz olarak başlatılan yaz  okulu kurslarında Türk Halk Oyunları, tiyatro ve bağlama kurslarında çalışmalar başladı. Kurslara  çocuklarda yoğun ilgi gösterdi. Planlanan kurslar kapsamında ilerleyen günlerde hayata geçirilecek olan gitar kursu ile birlikte birçok alanda faaliyetlerin devam etmesi planlanıyor.

Çocukların küçük yaşlardan itibaren yeteneklerini keşfederek gelişmelerini sağlamak adına açılan kursların önemli bir yere sahip olduğunun beliren Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy amaçlarının Gerze’de sanatın gelişip sanatçıların yetişmesine vesile olmak olduğunu söyledi.

ÇOCUKLAR YETENEKLERİNİ KEŞFEDECEK
Gerze Halk Eğitim Merkezi ile Sinop Telvin Sanat Akademi ve Sakin Tiyatro ile birlikte yapılan protokol kapsamında bugüne kadar 10 kursu başarıyla tamamladıklarını belirten Şensoy sözlerini şöyle sürdürdü; “ Gerze Halk Eğitim Merkezimizle birlikte yaz aylarında ücretsiz olarak çocukların kendilerini geliştirmelerini sağlamak için Türk Halk Oyunları, bağlama, tiyatro ve gitar kurslarımızı faaliyete geçirdik. Yaz okuluna katılan çocuklarımız yeteneklerini keşfetme fırsatı bularak önlerindeki eğitim öğretim yılları ve kariyer planlamasında da bunun meyvelerini toplayacaklar. Buradan ailelerimize de seslenmek istiyorum. Çocuklarımızın boş vakitlerini güzel değerlendirmeleri için ücretsiz olan yaz okulu kurslarımıza kayıt yapabilirler. Profesyonel eğitim kadromuzla birlikte Gerze’de 7’de 77’ye sanatın gelişmesi ve sanatçılarımızın yetişmesi adına var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz”.

HABER : GÜLENAY AKTAN

KAYNAK: VİTRİN HABER

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ