25.07.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

Yönetiminden toplu istifa

Yönetiminden toplu istifa
REKLAM ALANI

Büyük Birlik Partisi Durağan İlçe Yönetimi, parti genel merkezinin kendilerine danışmadan tepeden inme yöntemle belediye başkan adayı belirlediğini belirterek toplu istifa kararı aldı.

Büyük Birlik Partisi Durağan İlçe Yönetimi, ilçede partilerinin Belediye Başkan Adayı olarak gösterdiği Fehmi Dalkılıç’ın ilçe yönetimine sorulmaksızın genel merkez tarafından tepeden inme yöntemle aday gösterildiği gerekçesiyle yönetim olarak toplu istifa kararı aldıklarını açıkladı.

Partinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada başka bir patide adaylığı söz konusu olan ve adaylığı açıklanmayınca ilçe yönetimi ile hiç bir istişare etmeyen görüşlerini dahi almayan tepeden inme genel merkeze adaylık başvurusunda bulunan Fehmi Dalkılıç’ın aday gösterilmesinin siyasi etik anlayışıyla bağdaşmadığı belirtildi. 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Genel seçimlere kısa bir süre kala Türkiye siyasi konjoktöründe yaptıkları ile dürüstlük abidesi olmuş vatan ve millet sevdalısı merhum genel başkanımıza olan sevgimizle Durağan’da hızla teşkilatlanarak Türkiye’de ilçe olarak Türkiye 2.’si olan bir oy oranına sahip olduk ve bu süreçte tüm yönetim kurulu üyelerimiz ve üyelerimizle gece gündüz demeden çalıştık. Köy köy mahalle mahalle demeden vatandaşımızın yanına giderek davamızı anlattık. Bu süreçte gerek maddi gerekse manevi olarak başarımızı büyük bir özgüven ve güven oluşturdu. Durağan’da tabelası bile olmayan bir partiyi iktidar karşısında en çok oy alan ve belediyeyi zorlayacak bir konuma taşıdık. Yerel seçimlere giderken başka bir patide adaylığı söz konusu olan ve adaylığı açıklanmayınca ilçe yönetimi ile hiç bir istişare etmeyen görüşlerini dahi almayan tepeden inme genel merkeze adaylık başvurusunda bulunan Fehmi Dalkılıç’ı aday göstermiştir. Bu süreçte yine ilçe teşkilatının haberi bile olmadan aday tanıtımı olacağının bilgisi verilmeden Kastamonu Taşköprü ilçesinde adaylık tanıtımı yapılmıştır. Bu durumu siyasi etikle siyasi ahlakla bağdaştırmak mümkün değildir. Bu nedenle ilçe yönetimini yok sayan bu anlayışı kınıyor ve toplu olarak istifa ediyoruz.”

kaynak : vitrin haber

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ