28.05.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

Vitrinhaber’e ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi

Vitrinhaber’e ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi
REKLAM ALANI

Türkiye’de “Yılın Yerel Gazetesi” seçilen Vitrinhaber Gazetesi’ne ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi. 

Anadolu Yayıncılar Derneği (AYD) tarafından düzenlenen “6. Anadolu Medya Ödülleri” Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu.  Ödül töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan basın camiasından çeşitli kategorilerde ödüle layık görülen isimlere ödüllerini takdim etti. “Yılın Yerel Gazetesi” seçilen Vitrinhaber adına ödülü, Gazetenin kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Serhat Özşahin aldı. 

“Yılın İletişim Ödülü” Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’a verildi. “Yılın Haber Ajansı Ödülü”ne layık görülen Anadolu Ajansı adına da ödülü Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Serdar Karagöz aldı. Yılın Ankara Temsilcisi ödülü, Kanal D Ankara Temsilcisi Zafer Şahin’e verilirken, Markar Esayan Özel Ödülü’nü ise ablası Nergis Erdik aldı. Yılın Köşe Yazarı ödülü de Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdülkadir Selvi’ye takdim edildi. Türk basınından bir çok önemli isimde ödül alanlar arasında yer aldı. 

ERDOĞAN ÖDÜL ALANLARI VE KURUMLARINI TEBRİK ETTİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına ödül alanları tebrik ederek başladı.

Bünyesinde 320 mahalli ve bölgesel radyoyu, televizyonu, gazeteyi, dergiyi bir arada buluşturan Anadolu Yayıncılar Derneğinin (AYD) yürüttüğü faaliyetleri takdirle izlediklerini belirten Erdoğan, derneğin mahalli basının sesi olma yanında milli meselelerde ortaya koyduğu onurlu tavrın Türk medyasının gerçek duruşunu yansıttığına inandığını söyledi.

Medya özel ödülleri kapsamında Ahmet Kekeç, Ferhat Koç, İbrahim Toru, Markar Esayan gibi son yıllarda hayatını kaybeden isimlerin yaşatılıyor oluşunun önemli bir vefa ve kadirşinaslık örneği olduğunu aktaran Erdoğan, bu vesileyle görevleri başında hayatını kaybedenler başta olmak üzere ahirete irtihal eden tüm medya mensuplarını rahmetle andı.

Özgür, sorumlu ve milli basının milletin aydınlık yarınlara ulaşma mücadelesinin en önemli destekçilerinden olduğunu vurgulayan Erdoğan, ülkenin dört bir yanında adeta dişini tırnağına takarak çeşitli mecralarda görevlerini yürüten tüm medya mensuplarına teşekkür etti.

Programda, Anadolu Yayıncılar Derneği tanıtım filmi gösterildi. Dernek Başkanı Sinan Burhan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a günün anısına hediye takdim etti.

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan da törende yaptığı konuşmada, Anadolu medyasının önemine vurgu yaparak, yerel medyanın doğru habercilik yapmak için çok çalıştığını belirtti.

Burhan, “Bizler diğer basın organları gibi 27 Mayıs darbesine destek vermedik, 12 Eylül darbesinde yoktuk, 17-25 Aralık hain darbe girişimi yapan kişi ve kurumlara karşı milli iradenin yanında yer aldık.” ifadesini kullandı.

ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMA VE OKURLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ
Ödül töreni ardından açıklama yapan Gazeteci Serhat Özşahin, mutluluğunu dile getirdi. Ödülün kendileri için gurur verici olduğunu belirten Özşahin; “Anadolu Yayıncılar Derneği (AYD) tarafından düzenlenen 6. Anadolu Medya Ödülleri kapsamında Vitrinhaber’e verilen ‘Yılın Yerel Gazetesi’ ödülünü sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldık. Tüm çalışma arkadaşlarıma, Vitrinhabere gönül veren tüm okurlarımıza ve bu ödüle bizleri layık gören Anadolu Yayıncılar Derneğine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Törene Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, siyasi parti temsilcileri, milletvekilleri, medya temsilcileri ve gazeteciler katıldı. HABER: GÜLENAY AKTAN

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ