18.05.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

YOL AÇMA ÇALIŞMALARI HIZLA DEVAM EDİYOR

YOL AÇMA ÇALIŞMALARI HIZLA DEVAM EDİYOR
REKLAM ALANI

Sinop’u etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle, İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ekipler; görev ve sorumluluk sahasındaki köylerde yol açma çalışmaları için 7/24 esasına göre sürdürüyor.

Yol açma çalışmaları kapsamında 42 iş makinesi ve 84 personel ile çalışmalar devam ediyo. İhtiyaç halinde Loder, Ekskavatör ve Dozerlerde görevlendirilecek. 

Ekipler öncelikle ana yollar ve acil ihbarlar, 65 yaş üstü covid aşısı randevusu olan, diyaliz hastası vatandaşların ulaşımını sağlamak üzere çalışmalarına devam ediyor. Grup köy yollarından başlatılan yollarda kar temizleme çalışmaları Sinop İl Özel İdaresi ekiplerince aralıksız devam ediyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yahya Çınkıl, “15 Şubat gecesi Pazar gününü Pazartesiye bağlayan gece yarısından itibaren Sinop’umuzun tamamında beklenen kar yağışı başladı ve etkisini fazlasıyla gösterdi. Pazartesi günü yeni bir güne yeni bir haftaya bembeyaz gelinliğini giymiş bir Sinop manzarasıyla güne başladık. Her zaman ifade ettiğimiz gibi kar yağışını biz bir eza veya sıkıntı vesilesi değil bir rahmet ve bir bereket vesilesi olarak görüyoruz. Son dönemlerdeki ülkemizi kapsayan kuraklıklardan dolayı içme suyu sıkıntısı çekmemek adına kar yağmasını bekliyor ve istiyorduk. Bu manada da dualarımız kabul oldu diyebiliriz beklenen kar nihayetinde geldi” dedi.

VATANDAŞLARIMIZ COVİD AŞISI VE SAĞLIK HİZMTLERİNDEN MAHRUM KALMADI!
Çınkıl, “Pazartesi günü sabah itibariyle tüm şantiyelerimizdeki arkadaşlarımızla irtibata geçtiğimizde 230 civarında köy yolunun kapalı olduğunu gördük ve daha önce yaptığımız planlamalar neticesinde Sinop’umuzun tamamında 42 iş makinesi 84 personelimiz ile kar yağışından olan kısıtlılıkları kaldırmak için arazide çalışmalarımızı başlattık. Kar yağışı Pazartesi ve Salı günüde hız kesmeden yağmaya devam etti. Kar yağışı devam ederken yol açma çalışmalarımızda biz önceliğimizi acil ihbarlarla değerlendirdik. İlk etapta 112 Acil Sağlık Hizmetleri ekiplerimizin bizlerden açmasını istediği grup yollarımızı öncelikli olarak açma gayreti içerisinde yer aldık. Yine 65 yaş üstü Covid aşısı ile ilgili randevusu olan vatandaşlarımız var onların olduğu bölgelerde vatandaşlarımızın aşılarını olabilmesi için kapanan yolların istisnasız tamamını açtık. Sinop’umuzun tamamında tüm ilçelerimizde hususiyetle diyaliz hastalarımızın 112’den alınan bilgiler dahilinde o bölgelerdeki kapalı yolu bulunan hastalarımızın yollarını açmış bulunmaktayız.” diye belirtti.

YEDAŞ YETKİLİLERİYLE KOORDİNELİ ÇALIŞIYORUZ!
Elektrik kesintiler ile ilgili acil müdahalelerle ilgili ise Genel Sekreter Yahya Çınkıl şunları söyledi; “Kar yağışı vesilesiyle elektrik kesintisi yaşanan bölgelerde de Yedaş yetkilileriyle yapmış olduğumuz koordineli çalışmalar neticesiyle onların talep etmiş oldukları yerlerdeki yolları açıyoruz.”

KAPALI KÖY YOLUMUZ VAR AMA ACİL İHTİYACI KARŞILANMAYAN VATANDAŞIMIZ YOK!
Vatandaşlardan gelen acil ihbarları öncelik sırasına göre çözdüklerini belirten Çınkıl; sözlerini şöyle sürdürdü, “Arkadaşlarımız gece gündüz demeden acil hasta vatandaşlarımızın ivedilikle merkeze ulaşımını sağlıyorlar. Merkez köyleri ve ilçelerdeki bir çok acil hasta vakayı sağlık hizmetlerine en hızlı şekilde ulaşımını sağlıyoruz. Tüm ekiplerimizle biz sahadayız. Gelen ihbarları öncelik sırasına göre en hızlı şekilde değerlendiriyoruz. Evet kapalı köy yolumuz var ama biz kar yağışının tamamen durmasını beklerken ihbarlar ve özel talepler olursa da oralara ivedilikle yetişiyoruz.” 

Genel Sekreter Yahya Çınkıl, “Bu vesileyle öncelikle Sayın Valimiz Erol Karaömeroğlu’na, Kaymakamlarımıza, Meclis Üyelerimize, Muhtarlarımıza, köy yollarımızın ulaşıma açılmasında emek ve gayret gösteren tüm mesai arkadaşlarıma teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.

HABER: GÜLENAY AKTAN

KAYNAK : VİTRİN HABER

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ