25.07.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

Yeni imar planının ihalesi

Yeni imar planının ihalesi
REKLAM ALANI

Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Sinop gündemini uzun süredir meşgul eden imar sorunu ile ilgili ihalenin tamamlanarak, sözleşmenin imzalandığını ve müteahhit firmanın çalışmalara başladığını söyledi.

Sinop Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi. Belediye çok amaçlı Belediye Başkanı Barış Ayhan başkanlığında salonunda gerçekleştirilen toplantıda 2 madde görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda Sinop gündemini uzun süredir meşgul eden imar sorunu ile ilgili yaşanan son gelişmeler hakkında konuşan Belediye Başkanı Barış Ayhan, yeni imar planı ihalesinin tamamlandığını söyledi. Ayhan; “Yeni imar planımızın ihalesini tamamladık. Sözleşmesini imzaladık.

Firma çalışıyor. Bu arada biliyorsunuz imar planımız dernekçe dava edilmiş mahkemece yürütmeyi durdurma kararı alınmıştı. Onunla ilgili de 25 Ekim’de duruşmamız var. O duruşmaya katılacağız. Orada daha önce Çevre Dostları Derneğinin açtığı davaya Danıştay’ın bir bozma kararı vardı. Danıştay kararında dernek tüzüğü gereği böyle bir dava açamayacaklarını, böyle bir hakları olmadığını, sadece kendi üyelerinin hak ve menfaatlerini korumakla mükellef olduklarını ve burada bu anlamda herhangi bir yetkisi olmadığı yönünde bir karar var. Biz bu kararı da o dava dosyasına koyduk.

25 Ekim’de bunun mahkemesi var. Hakim ve mahkeme heyeti bu dosyayı tekrar inceleyecek. Danıştay kararı da dosyada incelenecektir. Her ne kadar bu duruşma sonrası olumlu bir karar çıkmasa bile biz zaman kaybetmemek adına sonucu beklemiyoruz. Yeni imar planıyla ilgili kararımız vardı zaten. Onunla ilgili ihaleyi gerçekleştirdik. Sözleşmeyi imzaladık. Müteahhit firmada çalışmaya başladı. Bu çalışmanın da Şubat ayı sonunda tamamlanmasını bekliyoruz” diye konuştu.
 HABER: GÜLENAY AKTAN

KAYNAK: VİTRİN HABER

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ