20.04.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

TÜRKİYE SİNOP’TAN UZAYA DÖRDÜNCÜ FÜZEYİ GÖNDERDİ

TÜRKİYE SİNOP’TAN UZAYA DÖRDÜNCÜ FÜZEYİ GÖNDERDİ

TÜRKİYE SİNOP’TAN UZAYA DÖRDÜNCÜ FÜZEYİ GÖNDERDİ
REKLAM ALANI

Türkiye’ye uzayın kapılarını açan Sonda Roketi 0.1 Uçuş Testleri 26-29 Ekim 2020 tarihleri arasında yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Tamamen milli ve yerli mühendislik kabiliyetlerimizle yaptığımız Uydu Fırlatma testleri başarıyla tamamlandı. Bu testlerde 4 kere daha uzaya ulaştık” dedi.
Türkiye’nin savunma sanayii sektöründe göğsünü kabartan şirketlerden ROKETSAN, sonda roketi test atışlarının başarıyla tamamlandığını duyurdu. 26-29 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen test fırlatmalarının görüntülerini de paylaşan ROKETSAN, bu hamleyle ülkemize yeni bir gurur yaşatmış oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamalarda, çalışmaların bu kadarla sınırlı kalmayacağı, yeni başarılara imza atılacağı belirtildi. 29 Ekim’de gerçekleştirilen fırlatmayla birlikte 4 kez daha uzaya ulaşıldığını vurgulayan Erdoğan, 2023 vizyonu çerçevesinde önemli bir dönüm noktasını daha geride bıraktıklarını ifade etti.

Roketsan tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada da; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonları; Savunma Sanayii öncülüğünde yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında, yerli ve milli teknolojilerle ürettiğimiz Sonda Roketi 29 Ekim’de uzay sınırını aştı! Dualarını ve güvenini bizlerden esirgemeyen Aziz Türk Milletine saygılarımızla!” denildi.

kaynak:vitrn haber

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ