20.04.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

TÜRKELİ ÇAYI İHALESİ YAPILDI

TÜRKELİ ÇAYI İHALESİ YAPILDI
REKLAM ALANI

Afetin izlerinin silinmesi için altyapı ve üst yapı çalışmalarının süratle devam ettiği Türkeli’de, önemli bir ihale süreci daha tamamlandı.

TÜRKELİ ÇAYI YENİDEN İMAR EDİLİYOR

AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş tarafından yapılan açıklamada, Türkeli Çayı ve Yan Kolları 1. Kısım Üst Havza Tedbirleri İkmali işi ihalesinin yapıldığı belirtilerek, Türkeli Çayındaki bakım, onarım ve yenileme çalışmalarının en kısa sürede başlayacağı ifade edildi.

Maviş, 32 Milyon 735 Bin TL bedelle ihale edilen çalışma kapsamında, Türkeli Çayına bin 500 metre uzunluğunda beton ağırlıklı duvar, 60 adet betonarme brit, 1 adet geçirgen tersip bendi, 2 adet betonarme tersip bendi, 2 adet köprü ve Bin 500 metre uzunluğunda panel çit yapılacağını söyledi.

TÜRKELİ HELALDI ÇAYI TAŞKIN KORUMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Nazım Maviş, 2021 yılının sonunda ihalesi yapılan Helaldı Çayı Taşkın Korunma çalışmalarının da başladığını belirterek, çalışma kapsamında Türkeli Taçahmet, Karabey, Ayaz ve Düzler Köylerinin bulunduğu Helaldı Çayında 13 bin 600 metre uzunluğunda İstifli Taş Tahkimat, 5 bin 500 metre uzunluğunda Temeli Beton Kargir Duvar, 6 bin metre Harpuşta, 6 bin metre Ferforje Korkuluk ve 20 Adet Menfez İmalatının yapılacağını ifade etti. 

HABER : GÜLENAY AKTAN

KAYNAK : VİTRİN HABER

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ