18.05.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

Sinop’ta fuhuş operasyonu

Sinop’ta fuhuş operasyonu
REKLAM ALANI

Sinop’taki fuhuş operasyonunda 3 kadın sınır dışı edildi

Sinop’ta yapılan fuhuş operasyonunda gözaltına alınan 3 yabancı uyruklu kadın İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nce sınır dışı edildi. 

Sinop İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünce, Sinop Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde fuhşa teşvik veya aracılık yapan ve bu yol ile haksız kazanç elde eden suç organizasyonuna yönelik 3 ay süreli yapılan teknik ve fiziki takipli çalışmalar neticesinde operasyon için 24 Kasım günü düğmeye basıldı.

Sinop Merkez, Ankara ve Çanakkale illerinde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyon kapsamında; fuhuş suçunun işlenmesini kolaylaştıran, aracılık eden ve yer temini sağladıkları tespit edilen 1’i yabancı uyruklu olmak üzere toplam 7 şüpheli yakalandı. Yakalanan şüphelilerden 4’ü gözaltına alındı.

Şüphelilerin aracılığı ile müşterilerle ücret karşılığında cinsel ilişkiye girdiği tespit edilen ve mağdur konumunda bulunan, 3’ü yabancı uyruklu olma üzere toplam 6 mağdur bayan temin edilerek ifadelerine başvuruldu. Suç faaliyetinde müşteri olduğu tespit edilen 21 erkek şahsın temini de yapılarak tanık olarak ifadelerine başvuruldu. Fuhuş faaliyetinde ‘yer’ olarak kullanıldığı tespit edilen; bir iş yerine ve fuhuş faaliyetine müşteri olarak iştirak eden 24 şahsa toplamda 42 bin TL idari para cezası uygulandı. Şüpheli ve mağdur konumunda bulunan yabancı uyruklu toplam üç bayan şahıs hakkında sınır dışı (deport) işlemleri başlatıldı.

Suç organizasyonu içerisinde bulunan şüphelilerden 3’ü kadın 7 şüphelinin Sinop İl Emniyet Müdürlüğü’ndeki tahkikat işlemleri tamamlanması ardından Sinop Adliyesi’ne sevk edildi. Daha sonra Sinop İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edilen 2’si Azerbaycanlı, 1’i de Gürcistanlı olmak üzere 3 kadın sınır dışı edildi.   HABER: GÜLENAY AKTAN

KAYNAK: VİTRİN HABER

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ