21.02.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

KARADENİZ; ”SİNOP ÜVEY EVLAT MUAMELESİ GÖRÜYOR”

KARADENİZ; ”SİNOP ÜVEY EVLAT MUAMELESİ GÖRÜYOR”
REKLAM ALANI

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Sinop’un Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Aracı Kırsal Kalkındırma Programı (IPARD) kapsamına alınmamasını soru önergesiyle meclise taşıdı. Karadeniz; ”Sinop üvey evlat muamelesi görüyor” dedi. 

Avrupa Birliği tarafından aday ve potansiyel aday ülkelere tarım ve hayvancılık, arıcılık, balıkçılık, kırsal turizm ve yenilebilir enerji faaliyetlerine kadar birçok alanda kırsal kalkınmayı desteklemek amacıyla verilen Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Aracı Kırsal Kalkındırma Programı (IPARD) haritasına göre desteklenecek iller arasında Sinop bulunmuyor. CHP Sinop Milletvekili Karadeniz konu ile ilgili yaptığı açıklamada;” Ülkemizde 42 il IPARD kapsamına alınarak üreticiye destek veriliyorken 39 ilimiz bu desteklerden mahrum bırakılıyor.

Samsun, Kastamonu, Çankırı gibi çevre illerdeki üreticiler bu desteklerden faydalanırken tarım, hayvancılık, turizm ve özellikle balıkçılık alanında önemli bir potansiyele sahip ilimiz Sinop üvey evlat muamelesi görüyor, üreticimiz hak ettiği destekleri alamıyor. Seçildiğimiz günden bu yana bu konuyu dile getiriyoruz, bununla ilgili neden bir çalışma yapılmıyor? Bu iller hangi kritere göre belirleniyor? Sinop neden her defasında üvey evlat muamelesi görüyor? Sayın Bakan’dan cevapları bekliyoruz. Artık Sinop’u, Sinoplu üreticiyi mağdur etmeyin. Konuyu yakinen takip ediyorum” ifadelerine yer verdi. 
 

HABER : GÜLENAY AKTAN

KAYNAK : VİTRİN HABER

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ