20.04.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

MUHTARLAR SİNOP’TA SANDIĞA GİTTİ

MUHTARLAR SİNOP’TA SANDIĞA GİTTİ
REKLAM ALANI

Sinop Köylere Hizmet Götürme Birliği Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerle Kasım ayı toplantısına kadar hizmet yapacak olan encümen üyeleri belirlendi.

Pandemi nedeniyle yayınlanan genelgeler kapsamında yapılamayan Sinop Köylere Hizmet Götürme Birliği Olağan Genel Kurulu, toplantıların serbest bırakılmasına ilişkin son genelge ardından gerçekleştirilerek yeni encümen üyeleri belirlendi.

Kültür Merkezi Salonunda Vali Yardımcısı Abdullah Şahin başkanlığında ve Birlik Müdürü İlhami Tarak’ın sunumuyla gerçekleştirilen genel kurulda, faaliyet raporunu okuması ardından seçimlere geçildi. 

Seçimlerde 4 İl Genel Meclis üyesi ve 38 köy muhtarı olmak üzere toplam 42 kişi oy kullandı. Genel kurulun divan katip üyeliğini ise Uzungürgen Köyü Muhtarı Ferhat Demirol ve Kozcuğaz Muhtarı İlhan Öztürk yaptı.

BİRLİK ENCÜMENİ BELİRLENDİ
Yapılan oylama ile Vali Yardımcısı Abdullah Şahin başkanlığında iki İl Genel Meclisi Üyesi ile iki muhtardan oluşan 4 kişilik Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümeni belirlenmiş oldu. Buna göre encümene aday olan meclisi üyeleri Yakup Üçüncüoğlu (AK Parti), Fatih Özçelik (AK Parti) ile muhtarlar Resul Köklü (Ahmetyeri) ve Ali Şükrü Gür (Şamlıoğlu) birlik encümenine girdi. Böylece eski encümen üyeleri Yakup Üçüncüoğlu ve Fatih Özçelik tekrar güven tazelemiş oldu. Muhtarlar Özcan Durdu (Dizdaroğlu) ve Ercan Göçkün (Bektaşağa) ise yedek üyeliğe seçildi. Tangaloğlu Köyü Muhtarı Ömer Erdem ise birlik meclis başkan vekilliğine getirildi. 

Böylece Vali Yardımcısı Abdullah Şahin Başkanlığındaki encümene, meclis üyeleri Yakup Üçüncüoğlu ve Fatih Özçelik ile köy muhtarlarından Resul Köklü ve Ali Şükrü Gür seçilmiş oldu.

HABER : GÜLENAY AKTAN

KAYNAK : VİTRİN HABER

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ