13.06.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

EROL DERİCİ’DEN AÇIKLAMA

EROL DERİCİ’DEN AÇIKLAMA
REKLAM ALANI

Sinop TSO Meclis Başkanı Erol Derici “Benim; özveri ile çalışan, gecesini gündüzüne katan sağlık personeline saygı duyup takdir etmekten başka bir duygum olamaz. Yapılan yanlış uygulamaları tenkit etmenin de bir yurttaş olarak en doğal hakkım olduğunu düşünmekteyim” dedi.

Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Erol Derici, geçtiğimiz günlerde Sağlık-Sen Sinop Şube Başkanı Ramazan Açıkgöz’ün açıklamasına cevap verdi.

Sağlık-Sen Sinop Şube Başkanı Ramazan Açıkgöz, Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Erol Derici’nin sosyal medya üzerinden “Son 2 buçuk yılda 155 bin kişinin askerlik görevinden yırttı” sözlerine yaptığı açıklamayla tepki göstermişti. 

Açıklamanın ardından Vitrinhaber’e konuşan Sinop TSO eski Başkanı ve Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Erol Derici, paylaşımının arkasında olduğunu ve iddianın kaynaklarıyla sabit olduğunu dile getirdi.   
  
Erol Derici açıklamasında; “Facebook hesabında paylaştığım bir habere tepki gösteren Sağlık-Sen Sinop Şube Başkanı bence yanlış yapmıştır. Bu açıklamayı yapmadan araştırmalıydı ve yanlış ise tepki gösterip itham etmeliydi. Sadece, internette ‘askerlikte çürük raporu alanlar’ diye arama yapsaydı gerçek bilgilere ulaşabilirdi. Bu paylaşım, TBMM’ye verilen bir soru önergesine, zamanın Milli Savunma Bakanı’nın resmi açıklaması ve ulusal basında yer alan bilgilere dayanarak yapılmıştır. Kaldı ki benimle ilgili küçük bir araştırma yapsa hem Erol Derici hem de Eski TSO Başkanı olarak eski Atatürk Devlet Hastanesi’ne ve KETEM’e yaptığım hizmetleri ve sağlık personeline yaptığım katkıları görebilirlerdi. Benim; özveri ile çalışan, gecesini gündüzüne katan sağlık personeline saygı duyup takdir etmekten başka bir duygum olamaz ve olmamıştır. Yapılan yanlış uygulamaları tenkit etmenin de bir yurttaş olarak en doğal hakkım olduğunu düşünmekteyim” dedi.

Yapılan açıklamayı ‘işgüzarlık’ olarak değerlendiren Derici sözlerini şöyle tamamladı: “Kendisinin; sağlık emekçilerinin özlük haklarının düzeltilmesi, ücretlerinin iyileştirilmesi, ezilmelerinin önlenmesi, fazla mesailerinin ödenmesi, personel arasında eşitlik sağlanması konuları ile ilgilenmesinin daha iyi bir yöntem olacağına inanıyor ve bu doğrultuda çalışmalar yapması gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca sizin, sağlık örgütü olarak 1930 yıllarında aşı üreten ülkemizde bugün 100’ün üzerinde tıp fakültesi varken neden aşı üretilmediğinin araştırmanız ve sorgulamanızın hem pandemiye hem ülkemize hem de insanlığa yarar sağlayacağı inancındayım. Konunun, açıklamalar içeriğinde değerlendirilmesi gerektiğine inanıyor, sağlık emekçilerine pandemi döneminde ve tüm zamanlarda yaptıkları özverili çalışmaları için övgü ve takdirlerimi sunuyorum. Halen Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığı görevimi yürütmekte olduğumu belirtmek istiyor, sağlıklı günler diliyorum.

HABER: GÜLENAY AKTAN

KAYNAK : VİTRİN HABER

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ