25.07.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

BİZ HERŞEYİ BİLİYORUZ SİZ MERAK ETMEYİN

BİZ HERŞEYİ BİLİYORUZ SİZ MERAK ETMEYİN
REKLAM ALANI

Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, tamamlanmak üzere olan imar planıyla ilgili Ankara’daki yetkili birimlere giderek kendi parselleri için ayrıcalık yaptırmaya çalışanlara sert tepki gösterdi. Ayhan; “Her şeyin farkındayız. Boşa kürek çekmiş olursunuz” dedi.

Belediye Başkanı Barış Ayhan, hazırlanan imar planıyla ilgili Ankara’da plan müellifine veya İller Bankası’na giderek kendi parselleri için ayrıcalık yaptırmaya çalışanlara tepki gösterdi. 

Vitrinhaber’e konuşan Barış Ayhan söz konusu kişilere “Boşa kürek çekmiş olursunuz” diyerek, “Sevgili Sinoplu hemşerilerim, bu planla ilgili kendi parselinizle ilgili Ankara’ya gidip plan müellifine veya İller Bankası’na gidip bu işin kontrolörlerine gidip lütfen kendi parselinizle ilgili bir takım tavsiyelerde veya önerilerde bulunmayın. Çünkü boşa kürek çekmiş olursunuz. Bu planlar geldiğinde en nihayetinde biz Sinop’un batısından doğusuna kadar bütün Sinop’u parsel parsel inceleyeceğiz. Eski hali neymiş, yeni hali ne olmuş neden böyle olmuş, hak hukuk adalet çerçevesi içinde burada bir iltimas var mı diye teker teker inceliyoruz. Her kim ki Ankara’ya gidip bakanlıkta veya İller Bankası’nda veya projeyi hazırlayan müteahhit firmanın ofisinde kendi parseliyle ilgili değişiklikler yapmak için oralara kadar gidiyorsa boşuna gidiyor. Orada yaptıkları değişiklikleri biz burada tekrar düzelteceğiz” şeklinde konuştu.

İMAR PLANI HAZİRANDA YÜRÜRLÜĞE GİRECEK
İmar planlarıyla ilgili yapılan çalışmalarda artık sona gelindiğini belirten Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, belirlenen plan doğrultusunda ilerlenirse Haziran ayında imarın yürürlüğe gireceğini dile getirdi. 

Haziran 2019’da mahkeme kararıyla iptal edilen Sinop imar planlarıyla ilgili yürütülen çalışmaların sonuna gelindiğini açıklayan Başkan Ayhan, “Bizim olağan meclisimiz Mayıs ayında. Bayram nedeniyle meclisimiz 9 Mayıs’ta toplanacak. Benim için bir gün bile Sinop’un imara kapalı olması zor bir durum. Planın son rötuşları yapılıyor. İmar planı ilk olarak meclise gelecek. Belediye meclisi imar planını görüşmeyecek. İmar komisyonuna havale edecek. Komisyonun çalışması 5 gün. İmar Komisyonu 5 gün boyunca bu planları çalışacak. 5 günlük süre belki yetmez diye, plan müellifinden aldığımız plan taslağını 7 Mart tarihinden bu yana imar komisyonumuz bu plan üzerinde çalışıyor. 5 günün sonunda planla ilgili komisyon raporu tekrar meclise gelecek. Meclis 9 Mayısta toplandığında da planı onaylayacak. Arzumuz bu yönde. 9 Mayıs’ta plan meclisten geçerse, 10- 11 Mayıs’ta yazım işlemleri biter, valiliğe gider. Valilikten onaylandıktan sonra askıya çıkıyoruz. 1 ay askıda duruyor ve Haziranın ilk haftası planı yürürlüğe sokmuş olacağız” diye konuştu.HABER: GÜLENAY AKTAN
 KAYNAK: VİTRİNHABER

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ