20.04.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

BARIŞ AYHAN’DAN, ÇOCUK KÖYÜ PROJESİ

BARIŞ AYHAN’DAN, ÇOCUK KÖYÜ PROJESİ
REKLAM ALANI

Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, çalışmaları ve projeler ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

ÇOCUK KÖYÜ PROJEMİZLE DÜNYA ÇAPINDA ÖDÜL ALACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUZ
Sinop belediye başkanlığı olarak önem verdikleri projelerden bir tanesinin de çocuk köyü projesi olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Barış Ayhan, bu proje ile dünya çapında ödül almayı düşündüklerini söyledi. 
Ayhan; “Bizim çok önem verdiğimiz projelerimizden bir tanesi de çocuk köyü projemiz. Bu proje ile dünya çapında ödül beklediğimizi belirtmek istiyorum. Bizi çok heyecanlandıran bir proje. KUZKA ile birlikte yürüttüğümüz ekolojik turizm alanındaki çocuk köyünde kuş gözlem kulelerinden karikatür atölyelerine kadar her şey var. Dezavantajlı grupların, engelli vatandaşlarımızın, çocukların herkesin kendilerinden bir şeyler bulabileceği boş vakitlerini güzel bir şekilde değerlendirebilecekleri, çocuklarımızı toprakla ve tabiatla buluşturacak bir proje. Bu projenin de fizibilite çalışmaları tamamlandı. Alan projesi hazır. KUZKA’nın da onayıyla inşallah düğmeye basacağız” dedi.

ÇEKEK YERİ VE BUZHANE İLE BİRLİKTE SİNOP ÇOK GÜZEL BİR KÜLTÜR KOMPLEKSİNE SAHİP OLACAK
Çekek yeri ve buzhane binası restorasyon çalışmalarının da devam ettiğini ifade eden Belediye Başkanı Barış Ayhan, bu alanların tamamlanması ardından Sinop’un çok güzel bir kültür kompleksine sahip olacağını söyledi. 
Ayhan; “Çekek yeri ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah bu alanı yaz aylarına yetiştirmiş olacağız. O bölgede çok güzel bir rekreasyon alanı planlıyoruz. Buzhane binamızın restorasyonu tüm hızıyla devam ediyor. Umuyorum ki çekek yeri ve buzhane ile birlikte Sinop çok güzel bir kültür kompleksine sahip olacak. Çekek yerini bu yaza bitirmeyi buzhane binamızda yer alacak kültür merkezini ise son bahara kadar tamamlamayı planlıyoruz” diye konuştu.

KARAKUM YOLU SPORA DAHA ELVERİŞLİ HALE GETİRİLECEK
Karakum yolunun Sinoplular için büyük öneme sahip olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Barış Ayhan, Sinopluların özellikle spor yapmak için kullandığı bu alanın, spora daha elverişli hale getirilmesi için çalışma başlattıklarını söyledi. 
Ayhan; “Bildiğiniz gibi Sinoplular Karakum yolunda sporla iç içe yaşıyor. Mutlu olmanın önemli faktörlerinden bir tanesi de spor yapabilmek. Ama bizim şöyle bir eksiğimiz var. Karakum yolunda bulunan beton kaldırım spor yapmaya imkan sunsa da bir yandan da ortopedik özelliğinin bulunmaması nedeniyle eklem sağlığımıza olumsuz etkileri oluyor. Buradaki zemin ile ilgili yaptığımız proje ihale aşamasında. Umuyorum ki o da yaz aylarına yetişecek ve Karakum yolunu tartan kaplayacağız ve Sinoplu hemşehrilerimiz daha rahat ve sağlıklı spor yapma imkanı bulabilecekler” diye konuştu.

BİRBİRİMİZLE UĞRAŞARAK DEĞİL, OMUZ OMUZA VEREREK SİNOP İÇİN MÜCADELE ETMELİYİZ
Geçtiğimiz günlerde Sinop Belediyesi araç filosuna kazandırılan araçların tanıtım töreni sonrası araçların eski olduğu ve kurban kesimi ile alakalı yöneltilen eleştirilere de cevap veren Belediye Başkanı Barış Ayhan, araçların bahsedildiği gibi eski olmadığını, kurban kesiminin de ilk defa yapılmadığını belirterek, Sinop kamuoyunda yer alan bu yanıltıcı haberlerin kendisini üzdüğünü, Sinoplular olarak birbirimizle uğraşarak değil omuz omuza vererek Sinop için mücadele edilmesi gerektiğini söyledi. HABER:GÜLENAY AKTAN

kaynak: Vitrin Haber

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ