20.04.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

Umre parasını depremzedelere bağışladı

Umre parasını depremzedelere bağışladı
REKLAM ALANI

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin ardından Türkiye Diyanet Vakfı yetkilileriyle irtibata geçen hayırsever vatandaş, umre için biriktirdiği 50 bin lirayı, depremzedelere iletilmesi için TDV Sinop Şube Başkanı ve İl Müftüsü Mustafa Düzgüney’e makbuz karşılığında teslim etti.

İsminin ve resminin açık edilmemesini talep eden hayırsever;  “Eşimle birlikte umreye gitmeye niyetlendik ve Sinop İl Müftülüğüne kaydımızı yaptırdık. Meydana gelen deprem sebebiyle oradaki kardeşlerimizin acil ihtiyaçlarının çok olacağını düşündük. Devletimizin her türlü imkanlarını seferber ederek depremzedelere yardım ettiğini biliyorum ama çorbada bizimde tuzumuz olsun diye eşim ile birlikte umre ibadetini ileri bir tarihe erteleyerek iki kişilik umre parasını depremzedelere gönderilmek üzere Türkiye Diyanet vakfı Sinop Şubesine bağışladım. Rabbim kabul eylesin. Ecrini mükafatını zayi ettirmesin” dedi.

İl Müftüsü Mustafa  Düzgüney ise; “Hayırsever amcamızı bu  örnek davranışından dolayı tebrik diyorum. beyefendiyi ileri bir tarihe ertelediği umre ibadetini, çok defalar sağlık, sıhhat ve afiyet içerisinde yapmasını Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum. Bu soğuk kış günlerinde evsiz ve eşyasız kalan, yakınlarını kaybeden depremzedelerimize Allah’tan sabır, deprem sebebiyle vefat edenlere de rahmet diliyorum” diye konuştu.HABER:Gülenay Aktan Kaynak Vitrin haber

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ