25.07.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

VALİDEN GENÇLERE AŞI OLUN ÇAĞRISI

VALİDEN GENÇLERE AŞI OLUN ÇAĞRISI
REKLAM ALANI

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, il genelinde gerçekleştirilen Kovid-19 farkındalık ziyaretlerine katıldı. Beraberindeki Belediye Başkan Vekili Hüseyin Minoğlu, İl Emniyet Müdürü Cahit Şahin, İl Jandarma Komutanı Albay Ferhat Kuran, İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Reyhanlıoğlu ve protokol üyeleri ile birlikte Sakarya Caddesi üzerinde bulunan esnafları ziyaret eden Vali Erol Karaömeroğlu, işyerlerinde alınan koronavirüs tedbirlerini denetledi, esnaflarla sohbet etti. 

Sakarya caddesi üzerinde vatandaşlarla da sohbet eden Vali Erol Karaömeroğlu, vatandaşlara kovid-19 tedbirlerine uymaları çağrısında bulundu. 

SON BİR AY İÇİNDE 30 YAŞ ALTI VE 65 YAŞ ÜSTÜ İNSANLARIMIZDA VAKA ARTIŞI GÖZLEMLEDİK
 Sinop’ta vaka oranlarının bölge illerine göre daha düşük olduğunu ancak buna rağmen salgın hızında artış olduğunu kaydeden Vali Erol Karaömeroğlu, özellikle son bir ay içinde 30 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlarda vaka artışı gözlemlendiğini belirtti. Karaömeroğlu; “Daha önce Kovid-19 tedbirleri kapsamında yapılan denetimleri uzun bir aradan sonra farkındalık oluşturmak ve dikkati çekmek amacıyla yeniden başlattık. Sinop’ta vaka oranları bölge illerine göre daha düşük ancak salgın hızında artış var. Özellikle son bir ay içinde 30 yaş altı ve 65 yaş üstü insanlarımızda vaka artışı gözlemledik. Tabi kış ayları da geldi.  Kışın insanlar daha çok kapalı ortamlarda oturmaya başladı. Bunun olumsuz etkilerinden kurtulmak için insanlarımızı tedbirli olmaya davet ediyoruz” dedi. 

İLİMİZDE GENÇLERİMİZDE AŞILAMA ORANI YÜZDE 56 CİVARINDA
Sinop’ta gençlerde aşılama oranının yüzde 56 civarında olduğunu belirten Vali Erol Karaömeroğlu, aşılanma oranlarının düşük olması nedeniyle gençlerde aşı konusunda farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini ifade etti. Karaömeroğlu; “İlimizde gençlerimizde aşılama oranı yüzde 56 civarında. Gençlerimizi, kendilerinin ve çevresindeki insanların sağlığı için aşı olmaya davet ediyoruz. Tek çözüm, tek silahımız maske, mesafe ve hijyene uyarak aşı olmak. Şu an yoğun bakımdaki hastalarımıza baktığımızda, çoğu aşısız veya aşısı eksik olanlardan oluşuyor. İnsanlarımızı mutlaka aşılarını tamamlamaya, aşı olmamışsa aşı olmaya davet ediyoruz. İlimizde birinci doz aşıda yüzde 84, ikinci dozda ise yüzde 78 seviyesine ulaştık. Sinoplu vatandaşlarımızın kurallara uyduğunu ve daha bilinçli olduğunu görüyoruz.

Sinop’ta aşı yönünden sıkıntılı gördüğümüz kişiler, gençlerimiz. Aşılanma oranlarının düşük olması nedeniyle gençlerde aşı konusunda farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz. Gençlerimiz üzerinde daha çok yoğunlaşacağız. Aşı oranı yükseldikçe toplumsal bağışıklığı daha çok kazanacağız. Hastane yükümüz daha da hafifleyecek” diye konuştu.

HABER : GÜLENAY AKTAN

KAYNAK : VİTRİN HABER

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ