25.07.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

TÜGVA ile UID ARASINDA GÖNÜL KÖPRÜSÜ PROGRAMI

TÜGVA ile UID ARASINDA GÖNÜL KÖPRÜSÜ PROGRAMI
REKLAM ALANI

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ve Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) arasında Gönül Köprüsü Programı başladı.

Başlatılan program ile birlikte ilerleyen süreçte Avrupa’da ve Türkiye’de yaşayan gençlere yönelik sosyal, kültürel, sanatsal ve öğrenci değişimleri gibi faaliyetler yapılması planlanıyor. Programın ilk faaliyeti yaklaşık 15 bin gence TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu ve UID Genel Başkanı Köksal Kuş’un Bayram Tebrik kartlarının ulaştırılması oldu.

UID Genelmerkez MKYK üyesi proje koordinatörü Adem Taflan “Avrupa’nın en güçlü STK’larından biri olan UID teşkilatımız Avrupada 26 ülke 36 Bölge ve 376 şubeyle hizmet vermektedir. Şu an itibari ile TÜGVA İLE KARDEŞLİK projemiz kapsamında 33 Bölgemizi 33 İlimizle kardeş yaptık.Bu kardeşliğimizi önümüzdeki zaman diliminde 81 ilimize yaymak istiyoruz. İlerleyen süreçte TÜGVA ve UID teşkilatları olarak daha güzel projelerde buluşacağız. Bu vesilesiyle bizlere bu gönül projesinde köprü vazifesi gören TÜGVA’ya şükranlarımızı iletiyorum.”dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan TÜGVA Sinop İl Temsilcisi Yusuf Çakır ise “UID, Avrupa’da yaşayan Türklerin bulundukları ülkede siyasal, sosyal ve kültürel faaliyetler gerçekleştirdiği çok güçlü bir sivil toplum kuruluşu. TÜGVA ve UID arasında başlayan Gönül Köprüsü Programı kapsamında öncelikle kardeş şehirler belirlendi. Sinop olarak Kardeş ülkemiz Bosna Hersek oldu. Bayram öncesinde bizler de Sinop’ta 8 ilçemizde yaklaşık 700 genç kardeşimize iki Genel Başkanımızın bayram mesajlarını iletiyoruz ve gençlerimizin bayramlarını tebrik ediyoruz. Hedef Türkiye geneli 15 bin gence ulaşmak.Yaptığımız ziyaretlerde Gönül Köprüsü Programı hakkında bilgi veriyoruz. Yasaklar dolayısıyla evlerde sıkılan genç kardeşlerimizden çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Özellikle gençlerin kapılarına kadar giderek Genel Başkanlarımızın bayram mesajlarını iletmemiz onları çok mutlu ediyor.UID Genel Başkan yardımcısı Ahmet GÜNAYDIN ve MKYK Üyesi Hatice DUMAN’a desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.Gençlere ziyaretimiz Ramazan Bayramı’nın son gününe kadar devam edecek” diye konuştu.

Bosna Hersek Bölge Başkanı Emine Şeçeroviç Kaşli’da yaptığı açıklamada: “Bizler Türkiye’den uzakta vatan aşkıyla yanan kişiler olarak memleketimize fayda sağlamak istiyoruz . UID-TÜGVA Gönül Köprüsü Programı da tam olarak buna hizmet edecek. Bosna Hersek bölgesi ve Sinop ilimiz arasında kuracağımız gönül köprüsü ile kardeş şehrimiz Sinop’ta yaşayan kardeşlerimize elimizden geldiğince destek olacağız.  Sosyal, kültürel, sportif ve öğrenci değişim projeleri ile buradaki ve Sinop’taki kardeşlerimizin kişisel gelişimlerine katkı sağlayacağız ve onların birbirlerini daha iyi tanımasına yardımcı olacağız.Sinop’taki, kardeşlerimiz bilsinler ki Bosna Hersek’te onları düşünen Avrupalı kardeşleri var” ifadelerini kullandı.

HABER : GÜLENAY AKTAN

KAYNAK : VİTRİN HABER

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ