25.07.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

SİNOP MEYDAN PROJESİN’DE İLK YIKIM TAMAMLANDI

SİNOP MEYDAN PROJESİN’DE İLK YIKIM TAMAMLANDI
REKLAM ALANI

Sinop’un 40 yıllık hayali olan meydan projesi kapsamında ilk yıkım tamamlandı. Bir günde yerle bir edilen binadan moloz yığınlarının kaldırılması ile ortaya geniş bir alan çıktı.

Tarihi kale surlarının önünü açacak Sinop Meydan Projesi kapsamında cumartesi günü yıkımına başlanan eski dispanser binasının yıkım çalışmaları tamamlandı. Ortaya geniş bir alan çıktı.

Sinop’un 40 yıllık hayali olan Meydan Projesi, eski dispanser binasının yıkım çalışmaları ile start aldı. Binaya ilk kepçe darbesi Sinop protokolünün katılımıyla 24 Nisan Cumartesi günü dualarla vuruldu. Aralıksız süren çalışmalar bir gün sonra tamamlandı. Pazar günü itibariyle eski binadan ve yıkım kalıntılarından eser kalmadı. İl Özel İdaresi tarafından gerçekleştirilen yıkım ardından ortaya çıkan yeni alanla kent adeta nefes aldı. 

“40 YILLIK HAYAL GERÇEKLEŞİYOR”

Toplam 50 bin 83 metrekarelik alanı kapsayacak proje çerçevesinde İl Özel İdaresi ekiplerince söz konusu alanda bulunan eski dispanser binasının  yıkımı gerçekleştirildi. Böylelikle şehrin 40 yıllık hayali olan Sinop Meydan Projesi’nde ilk somut adım atılmış oldu. Binanın yıkımının ardından müteahhit firmaya yer teslimi yapılacağı ve alanda başlayacak çalışma ile projenin ilerleyen safhalarında yerinden olacak esnaflar için çarşı inşa edileceği öğrenildi. Yıkılan dispanserin bulunduğu alanda şehrin siluetine uygun biçimde turizme yönelik tek katlı standart dükkanlar yapılacağı belirtildi. Projenin devamı için ise sonbahar işaret edildi. Sinop’un turizm sezonunun olumsuz etkilenmemesi için surların önünde olacak yıkımlar bir

SİNOP KENT MEYDANI PROJESİ
Kent Meydanı Millet Bahçesi Projesi içinde çocuk oyun alanları, gezinti yolları, müze meydanı, kent çarşı meydanı gibi sosyal donatılar yer alacak. Projede ayrıca 99 ağaç, 18 bin çalı ve 9 bin metrekarelik yeşil alan da bulunacak.

HABER : GÜLENAY AKTAN

KAYNAK : HABER 57

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ