20.04.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

Sinop Ceza İnfaz Kurumu’nda “Bir Kitap, Bir Umut” kitap bağışı kampanyası

Sinop Ceza İnfaz Kurumu’nda “Bir Kitap, Bir Umut”  kitap bağışı kampanyası
REKLAM ALANI

Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan “Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkelerinde Kütüphane Kurulmasına İlişkin İşbirliği Protokolü” kapsamında Sinop’ta Ceza İnfaz Kurumu Kütüphaneleri için Kitap Bağış Kampanyası” düzenlendi.

Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında 29 Mart 2021 tarihinde imzalanan “Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkelerinde Kütüphane Kurulmasına İlişkin İşbirliği Protokolü” çerçevesinde Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ ün talimatlarıyla hayata geçirilen “Ceza İnfaz Kurumu Kütüphaneleri için Kitap Bağış Kampanyası” düzenlendi.

31 Mayıs 2021 tarihinde eş zamanlı olarak tüm Türkiye’ de başlatılan kitap bağış kampanyası için, Sinop Adalet Sarayı yanında düzenlenen programla kitap bağış standının açılışı yapıldı. 

Bir KitapBir Umut” adlı kitap bağış kampanyası açılış programına, Sinop Cumhuriyet Başsavcı Vekili Abdurrahim Uçan, Sinop Ceza İnfaz Kurumları Müdürü Abdulhamit Denizci, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Metin Süren, Ceza İnfaz Kurumları İzleme Kurulu Üyeleri ve kurum personeli katıldı.

Açılış programda bir konuşma yapan Sinop Cumhuriyet Başsavcı Vekili Abdurrahim Uçan, konuşmasında; “Ceza İnfaz Kurumları sadece verilen cezaların infaz edildiği kurumlar olmayıp, hükümlü ve tutukluların rehabilite edildiği, iş ve meslek edinebildiği, yarım kalan eğitimlerine devam edilmesinin sağlandığı kurumlardır. Bu iyileştirme çalışmalarının içinde bulunan Ceza İnfaz Kurumu Kütüphanelerinin, içeriğinin zenginleştirilmesi, daha güncel yayınlarının kütüphanelere kazandırılması amacıyla eş zamanlı olarak kitap bağış kampanyası düzenlenmiştir. İlimizde bulunan tüm kurumları, sivil toplum kuruluşlarını ve vatandaşları bu kampanyaya katılmaya davet ediyorum” dedi.

Programa katılan Sinop Ceza İnfaz Kurumları Müdürü, Abdulhamit Denizci 16 Haziran 2021 tarihine kadar devam edecek kitap bağışı kampanyasına tüm kurumları ve vatandaşları davet etti. 
Kampanyaya ilk kitapların bağışlanması ile program sona erdi. 
 

HABER : GÜLENAY AKTAN

KAYNAK : VİTRİN HABER

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ