14.07.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

Saraydüzü İlçemizde Çeltik Hasadı Başladı!

Saraydüzü İlçemizde Çeltik Hasadı Başladı!
REKLAM ALANI

Saraydüzü İlçemizde en büyük ekonomik dinamiği olan çeltik bitkisi eylül ayının ortalarından itibaren olgunlaşarak hasadına başlanmıştır.

İlçe Tarım Müdürlüğü denetimleri ile süren hasad çalışmalarına 18.09.2020 Cuma günü İlçe Kaymakamı Sayın Hasan Hüsnü TÜRKER ve beraberinde Belediye Başkanı Hasan PEKER, Emniyet Amiri Hasan PEKDEMİR, İlçe Tarım Müdür Hasan YÜRÜK, Yazı İşleri Müdürü Murat Gökhan KÜÇÜKBAŞ, Milli Eğitim Müdürü İbrahim KAYAR, Ak Parti İlçe Başkanı Uğur ŞİMŞEK ile birlikte İlçemiz Korucuk Köyü çeltik tarlalarında biçerdöver ile hasad esnasında inceleme ve denetimlerde bulundu.

Hasad esnasında İlçe Kaymakamımız Sayın Hasan Hüsnü TÜRKER biçerdöver operatör kabinine geçerek Çiftçi Hulusi TÜRKMEN’in 2,2 dekarlık cameo çeltik tarlasının hasadına yardım etmiş ve incelemelerine devam etmişlerdir.

Akabinde hasad edilen çeltik daneleri traktöre boşaltılırken Köy Muhtarı Ender KABAKÇI, beraberindeki çiftçiler ile biçerdöver sahipleriyle konu ile ilgili görüşülmüş,  verim analizi yapılmış, Sayın Kaymakamımız cameo çeltiğinin yaklaşık dekar başına 1 ton verim verdiği ifade etmiş, Belediye Başkanımız bu verimin ilçemiz ve çiftçilerimiz için çok sevindirici olduğunu bildirmiştir.

Sayın Kaymakamımız İlçemizde bu yıl yaklaşık 6.000 dekar alanda Osmancık, cameo, vasko, rekor, luna, imi, halilbey cinsi çeltik ekimin yapıldığını ve hasadının tahminen 15 süreyle devam edeceği, İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerince düzenli çeltik hasadı kontrollerinin devam edeceğini ifade etmiştir.

kaynak: Saraydüzü gazetesi

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ