25.07.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

Asılsız haberi hukuka taşıyacağız!

Asılsız haberi hukuka taşıyacağız!
REKLAM ALANI

Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan: “Belediyemizi itibarsızlaştırmak için, çalışma arkadaşlarım hedef alındı. Bu haberi yapanlar ve bu haberlerin altına yorum yazanlarla ilgili sonuna kadar hukuki mücadelemiz devam edecek” dedi. 

Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, bazı haber sitelerinde “CHP’li Sinop Belediyesinde Akraba Atamaları” iddialarına düzenlediği basın toplantısıyla cevap verdi.

3 BÜROKRATIMIZIN ÜÇÜDE FARKLI DÖNEMLERDE MÜDÜR OLDU
Belediye meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Başkan Ayhan, haberde ismi geçen Mali Hizmetler Müdürü İbrahim Sipahi’nin 1988 yılında Anavatan Partisi döneminde Sinop Belediyesi’ne girdiğini, Su ve Kanalizasyon İşleri Turgut Sipahi’nin 2004 yılında AK Partili Zeki Yılmazer döneminde müdür olarak atandığını, Basın ve Yayın Halk İlişkiler Müdürü Özgül Sipahi’nin de 2018 yılında Başkan Baki Ergül döneminde Sinop Belediyesi’nde müdürlük görevine getirildiğini söyledi. Ayhan; “3 bürokratımızın üçüne de farklı belediye başkanları tarafından tahsilleri gereği, gerekli şartlara haiz oldukları için müdürlük vasfı verilmiştir.

BAZI ARKADAŞARIMIZ BİRDEN FAZLA MÜDÜRLÜĞE BAKIYOR
Bunun dışında Sinop Belediyesinde çalışan bazı bürokrat arkadaşımızla ilgili birden fazla müdürlüğe baktığı iddiasında bulunulmuştur. Doğrudur bazı arkadaşlarımız birden fazla müdürlüklere bakmaktadır. Bunun birini asaleten, diğerini vekaleten yapmaktadırlar. Bunun sebebi o müdürlükte istihdam edebileceğimiz 657 sayılı devlet memurları kanununun 68. maddesinin ‘b’ bendindeki niteliklere haiz personelimiz olmamasından dolayıdır. Sinop Belediyesinde 369 personelimiz vardır. Bu 369 personelimizin sadece 68’i devlet memurudur. 19 tane müdürlüğümüz vardır. Bu 19 müdürlüğümüzün tamamında görev yapabilecek 657 sayılı Kanun’daki kriterlere sahip arkadaşımız sadece 12 kişidir. Bu 12 kişi de onun için asaleten müdürlük görevini yürütmektedirler. Diğer gerisi vekaleten yürütmektedirler. Yani Sinop Belediyesinde çalışan 68 devlet memurunun içerisinde Sinop Belediyesinde müdürlük yapabilecek ilgili kanunun ilgili maddesine istinaden müdürlük yapabilecek şu anki müdürlerimiz dışında başka personelimiz yoktur. İtfaiye Müdürümüz Ayhan Özbek beyin aynı zamanda Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne vekalet etmesinin sebebi Sinop Belediyesinde ilgili kanunun ilgili maddesine göre müdür yapabileceğimiz başka memurun olmamasından kaynaklanmaktadır. Ayhan bey müdürlüğünün birini vekalet birini asaleten yürütürken sadece asaleten yürütmüş olduğu müdürlükten dolayı maaş almaktadır” dedi. 

SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ
Başkan Ayhan açıklamalarında; “Ben bunlara cevap verecek, bunlarla vakit harcayacak bir belediye başkanı değilim. Şunu iyi bilsinler ki benim çalışma arkadaşlarımla ilgili asılsız ithamlarla bulunanlarla ilgili sonuna kadar mücadele edeceğiz. Basın savcılığı üzerinden, bu haberi yapanlar ve bu haberlerin altına yorum yazanlarla ilgili sonuna kadar hukuki mücadelemiz devam edecektir. Sinop’un göz bebeği olan Sinop Belediyesinin bürokratlarını kimsenin asılsız iddialarla yıpratmasına asla ve asla müsaade etmeyeceğiz” diye konuştuHABER: GÜLENAY AKTAN

.KAYNAK: VİTRİNHABER

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ