18.05.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

Tarihi belediye binamızı yeniden inşa edeceğiz

Tarihi belediye binamızı yeniden inşa edeceğiz
REKLAM ALANI

Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan; “Meydan projesi kapsamında yıkılacak olan belediye binamızın bulunduğu yere 70’li yılların başında yıkılan tarihi belediye binasını yine burada Sinoplu hemşehrilerimize hizmet verecek şekilde, tarihi dokuyu da yaşatarak Sinop’a ve Sinopluların hizmetine sunacağız” dedi.

Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan meydan projesi kapsamında yıkılacak olan belediye binasının sonraki süreçte iş ve işlemlerine nasıl devam edeceği ile ilgili bilgiler verdi. 

SİNOP BELEDİYESİ YENİ BİNASINA NİSAN AYI SONUNDA TAŞINIYOR
Sinop meydan projesi kapsamında belediye binasının da yıkılacağını belirten Belediye Başkanı Barış Ayhan, Nisan ayı sonuna kadar Bostancılı köyünde bulunan yeni belediye binasına taşınacaklarını, ancak vatandaşların iş ve işlemlerini yapmada sıkıntı yaşamamaları adına Sinop merkezde de bir belediye birimi oluşturacaklarını söyledi. Ayhan; “Bildiğiniz gibi meydan projesi kapsamında Sinop Belediye binasının yıkılması gündemde. Bununla ilgili Bostancılı köyünde yer alan yeni binamıza taşınacağız. Bu taşınma işlemi için biraz süre var tabi Nisan ayının sonları gibi taşınma işlemini tamamlamayı hedefliyoruz. Tabi biz Bostancılı köyüne taşınacağız deyince, Sinoplu hemşehrilerimiz oraya ulaşabilmeleri noktasında belediyecilik hizmetlerinde aksaklık yaşama endişesi taşıyabilirler. Vatandaşlarımızın asla böyle bir endişesi olmasın. Biz o belediye binasının dışında yine hemen kent merkezinde vatandaşlarımıza hizmet verecek bir belediye birimini burada teşekkül edeceğiz.

Hemen şehir içinde Sakarya caddesine bağlı olan tütüncü sokakta, evrak kayıt işlemlerinin, halkla ilişkiler birimimizin, zabıta birimimizin, veznelerimizin içinde bulunacağı, vatandaşlarımızın dilek ve şikayetlerini, görmüş olduğu aksaklıkları iletebileceği, ödemelerini yapabileceği bir birimi orada teşekkül edeceğiz. Yine ben ya da belediye başkan yardımcılarımızdan bir tanesi de orada olacağız ve vatandaşlarımızın dertlerini dinleyeceğiz. Sinop’tan kopmayacağız ve vatandaşlarımızdan uzaklaşmayacağız. 

70’Lİ YILLARDA YIKILAN TARİHİ BELEDİYE BİNAMIZI BU ALANDA YENİDEN SİNOPLULARIN HİZMETİNE SUNACAĞIZ
Meydan projesi kapsamında yıkılacak olan belediye binasının bulunduğu alana 70’li yılların başında yıkılan tarihi belediye binasının rekonstrüksiyon yöntemi ile teşekkül edilerek tarihi bir doku içerisinde Sinoplulara hizmet verecek hale getirileceğini belirten Belediye Başkanı Barış Ayhan, bununla ilgili projenin de anıtlar kurulunda onay beklediğini söyledi.

Bizim bu binayı yıktıktan sonra yerine yapmayı planladığımız ve şuan anıtlar yüksek kurulunda onay bekleyen eski Sinop belediye binası yani 70’li yılların başında yıkılan o eski tarihi binayı da rekonstrüksiyon yöntemi ile bu binanın olduğu yerde teşekkül edip, yine burada Sinoplu hemşehrilerimize hizmet verecek, tarihi dokuyu da yaşatarak adliye binasıyla jandarma misafirhanesi arasında şık bir tarihi yapıyı da burada Sinop’a ve Sinopluların hizmetine sunacağız” dedi

HABER: GÜLENAY AKTAN

.KAYNAK: VİTRİNHABER

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ