28.05.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

SNÜ VE TSO’DAN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

SNÜ VE TSO’DAN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ
REKLAM ALANI

Sinop Üniversitesi (SNÜ) Rektörlük makamında düzenlenen imza törenine; SNÜ Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Sinop Ticaret ve Sanayi Odası  (TSO) Başkanı Salim Akbaş, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Emel Çankaya, Ayancık Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Recep Aykan, Teknoloji Transfer Ofisi Yöneticisi Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Samet Erdem, TSO Yönetim Kurulu Üyesi İş Adamı Sedat Çınar ve TSO Dış İlişkiler ve Projeler Sorumlusu Burak Caner Çağlayan katıldı.

Hazırlanan protokol gereği, Sinop Üniversitesi bünyesinde bulunan başta Yabancı Diller Yüksekokulu ve Ayancık Meslek Yüksekokulu olmak üzere ilgili diğer fakülte, enstitü, yüksekokul ile Sinop TSO iş birliğinde, Sinop ilinde halihazırda faaliyet gösteren, ihracat yapan yahut yapma potansiyeli bulunan işletmelere yönelik olarak ihracat becerilerinin geliştirilmesi adına bir dizi eğitim faaliyeti gerçekleştirilecek.

İlgili eğitim faaliyetleri kapsamında ilk olarak Sinop Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı 20 ihracatçı üyenin personellerine yönelik “Temel ve Mesleki Yabancı Dil Eğitimi” ve “Dış Ticaret ve Lojistik Temel Eğitimi” verilecek.

Sinop Üniversitesi ile Sinop Ticaret ve Sanayi Odası arasında hazırlanan iş birliği protokolü SNÜ Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın ve Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salim Akbaş tarafından imza altına alındı.

HABER : GÜLENAY AKTAN

KAYNAK : VİTRİN HABER

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ