20.04.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

SİNOP’TA YEMEK VE GASTRONOMİ YARIŞMASI

SİNOP’TA YEMEK VE GASTRONOMİ YARIŞMASI
REKLAM ALANI

Sinop’ta çok yakında yemek ve gastronomi yarışması yapılacak.

Uluslararası Gastronomi Federasyonu (UGEF) Türkiye’nin birçok kentinde yapılan yemek ve gastronomi yarışmalarının bir yenisini de Sinop’ta yapmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda UGEF tarafından Sinop’ta bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.

Sinop’un gönüllü kültür elçisi ve usta aşçısı Halime Şahin’in de yönetiminde olduğu UGEF, başta Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu olmak üzere, Sinop Kültür ve Turizm Müdürü Metin Süren, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ve Sinop Üniversitesini ziyaret etti. 

UGEF Başkanı Mehmet Kaplan, Gaziantep Dernekler Konfederasyonu Genel Başkanı Hasan Özaygut, UGEF yöneticilerinden; Kamile Karabacak Ersöz, Hale Aliyeva, Gülsüm Coşar tarafından gerçekleştirilen ziyaretler oldukça samimi bir ortamda gerçekleşti. 

UGEF’TEN SİNOP’A LEZZET YOLCULUĞU
Sinop’un lezzetlerini dünyaya tanıtacaklarını dile getiren UGEF Başkanı Mehmet Kaplan, “Karadeniz’in en güzel şehirlerinden biri olan Sinop’a gelerek coğrafyası, iklimi, tarihi, kültürünün yanı sıra Sinop mutfağını da Türkiye’ye ve dünyayı tanıtacağız” dedi.

HALİME ŞAHİN’İN EMEKLERİ BÜYÜK
Aynı zamanda İstanbul’da SİYAD İstanbul Şubesi Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürüten lezzet ustası Halime Şahin, İstanbul’da ve Ankara’da Ocak ayında gerçekleştirilen Sinop tanıtım günlerinde Ulusal kanallarda defalarca Sinop yemekleri yapmıştı. Geçtiğimiz aylarda Sinop İl Kültür Turizm Müdürü Metin Süren’den yaptığı özverili çalışmalar için teşekkür belgesi alan Halime Şahin, memleketine hizmet etmeye devam ediyor. Şahin, UGEF olarak Sinop’a yaptığı ziyaretlerde “En büyük hayallerimden biri Sinop’ta bir yemek yarışması yapmak ve Sinop yemeklerini kültürlerini Sinop’tan tüm dünyaya duyurmak” diye konuştu. 

HABER : GÜLENAY AKTAN

KAYNAK : VİTRİN HABER

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ