17.05.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

SİNOP’TA KAR YAĞIŞI NEDENİYLE 106 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI

SİNOP’TA KAR YAĞIŞI NEDENİYLE 106 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI
REKLAM ALANI

Sinop‘ta etkili olan kar yağışı, il genelinde 106 köy yolunun ulaşıma kapanmasına neden oldu.

Kar yağışının etkili olduğu Sinop Merkezde 5, Türkeli’de 12, Boyabat’ta 2,  Durağan’da 2, Erfelek’te 7, Ayancık’ta 26, Saraydüzü’nde 30, Dikmen’de 13, Gerze’de ise 8 köy yolunun ulaşıma kapandığı belirtildi. İl Özel İdaresi ekipleri, yolları ulaşıma açmak için çalışmalarını sürdürüyor. 

91 İŞ MAKİNESİ VE 135 PERSONEL BÖLGEDE ÇALIŞIYOR
İl genelinde süren karla mücadele çalışmaları hakkında bilgi veren İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yahya Çınkıl, toplamda 91 iş makinesi ve 135 personel ile çalışmaların devam ettiğini söyledi. 
Çınkıl açıklamasında: Sinop merkezde 3 greyder, 2 kar bıçaklı kamyon, 3 Beko-Loder,1 Minibüs  ve 2 hizmet aracı ile 20 personel, Ayancık’ta 2 greyder, 1 Beko-Loder, 1 Loder, 2 pikap ile 12 personel, Durağan’da: 3 greyder,  1 Loder-3 Beko-Loder, 3 pikap ile 18 personel, Boyabat’ta 4 greyder, 2 Beko-Loder, 1 Loder, 1 kar bıçaklı kamyon, 1 pikap ve 18 Personel, Dikmen’de 1 greyder, 2 Beko-Loder, 1 Loder ve 1 pikap ve 7 personel, Erfelek’te 2 greyder, 1 Beko-Loder, 2Loder, 1 kar bıçaklı kamyon, 1 pikap ve 17 personel, Gerze’de 2 greyder, 2 Beko-Loder, 1 Loder, 1 pikap ile 10 personel, Saraydüzü ilçesinde 1 greyder, 1 Beko-Loder, 1 Loder, 1 pikap ve 7 personel, Türkeli’de 2 Greyder, 1 Beko-Loder,  1 pikap ve 13personel, kiralık olarak 7 Beko-Loder, Orman İşletme 1 greyder, 1 Boko-Loder  ile toplam 25 greyder, 34 Beko-Loder, 4 kar bıçaklı kamyon, 12 loder, 15 hizmet aracı-pikap, 1 akaryakıt aracı olmak üzere toplamda 91 iş makinesi ve 135  personel ile çalışmalar devam ediyor. İhtiyaç halinde Loder, ekskavatör ve dozerlerde görevlendirilmekte. 26.01.2022 tarihinde saat 09.00 itibariyle 106 köy yolu kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanmıştır. Ekiplerimiz öncelikle ana yollar ve acil ihbarlar olmak üzere çalışmalarına devam etmektedir” dedi. 

Sinop’ta kapalı olan köy yolları ise şöyle; 
SİNOP MERKEZ; Karapınar, Soğuksu, Sazlı, Akbaş, Göller.    
TÜRKELİ; Ayaz, Çatakgeriş, Çatakörencik, Çatakgüney, Gencek, Kuz, Oymayaka, Sarmaşık, Sazkışla, Yapraklı, Yazıcı, Gökçealan. 
BOYABAT; Yukarı Seyircek, Aşağı Seyircek.
DURAĞAN; Kızılcapelit, Emirtolu, Ayvacık.
ERFELEK; Avlağısökü, Dağyeri, Gökçebel, Hürremşah, Himmetoğlu,Ormantepe, Dorgun.
AYANCIK; Abdülkadir, Akören, Armutluyazı, Babaköy, Bakırlı, Büyükpınar, Çaybaşı, Davutlu, Dibekli, Erikli, Fındıklı, Göldağı, Hacılı, Karakestane, Karapınar, Kestanelik, Kızılcakaya, Kozcuğaz, Köseyakası, Kurtköy, MustafaKemalPaşa, Mestan, Söküçayırı, Sulusökü, Yarenler, Yenigülerç
SARAYDÜZÜ; Arım, Asarcıkcamili, Asarcıkhacılı, Asarcıkkayalı, Asarcıkkazaklı, Aşağıakpınar, Avluca, Bahçeköy, Bahşaşlı, Başekin, Cumakayalı, Cumaköy, Cumatabaklı, Çalpınar, Çampaşalı, Çorman, Göynükören, Hacıçayı, Hanoğlu, Karaçaygöleti, Korucuk, Tepeköy, Uluköy, Yalmansaray, Yaylacılı, Yenice, Yukarıakpınar, Yukarıarım, Zaim. 
DİKMEN; Büyükdağ, Yukarı Çekmez, Yakuplu, Dudaş, Kadı, Bucak, Kuzalan, Göllü, Karakoyun, Büyükkızık, Yaylabeyi, Dağköy, Çukurcaalan.
GERZE; Altınyayla, Tepealtı, Boyalıca, Tokuşlar, Şeyhli, Hıdırlı, Güzelyurt, Sazak.

HABER : GÜLENAY AKTAN

KAYNAK : VİTRİN HABER

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ