18.05.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

SİNOP’TA ”Bİ HAREKETİNE BAKAR HAYAT ” DENETİMİ

SİNOP’TA ”Bİ HAREKETİNE BAKAR HAYAT ” DENETİMİ
REKLAM ALANI

Sinop’ta “Bi Hareketine Bakar Hayat” kapsamında Emniyet Kemeri farkındalık uygulaması yapıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından trafik güvenliğine dikkat çekmek amacıyla başlatılan “Bi Hareketine Bakar Hayat” mottosuyla yürütülen kampanya kapsamında kamuoyunda emniyet kemeri kullanımında farkındalığın en üst noktaya taşınması hedefleniyor.

“Bi Hareketine Bakar Hayat” kampanyası kapsamında emniyet kemeri kullanma farkındalığına dikkat çekmek için Sinop’ta Uğur Mumcu Meydanında Vali Erol Karaömeroğlu, İl Emniyet Müdürü Cahit Şahin ve İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Ferhat Kuran’ın katılımı ile denetim gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen uygulamada sürücülerin emniyet kemeri takıp takmadığı kontrol edildi. Uygulamada, sürücülere emniyet kemeri ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Kontrol ve denetimlerde sürücülere maske ile çocuklara kırmızı düdük dağıtıldı.

Emniyet kemeri kullanımının kaza sonrası ölüm riskini yüzde 45, ağır yaralanma riskini ise yüzde 60 oranında azalttığını belirten Vali Erol Karaömeroğlu; “  İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu’nun önderliğinde “Bi Hareketine Bakar Hayat” mottosuyla dikkat çekilen trafik kurallarına uyma ve emniyet kemeri takma noktasında insanlarımızı daha duyarlı olmaya ve farkındalık yaratmak için tüm Türkiye çapında aynı saatte 15:30’da trafik denetlemesine çıktık. İnsanlarımızda bir farkındalık yaratmaya çıktık, kurallarımızı tekrar hatırlattık ve faydalı da oldu. Herkesi trafik kurallarına uymaya, emniyet kemeri takmaya davet ediyorum” diye konuştu.

HABER : GÜLENAY AKTAN

KAYNAK : VİTRİN HABER

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ