25.07.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

SİNOP HAMSİLOS TABİAT PARKINDA BİSİKLET VE YAYA YOLU YAPILACAK

SİNOP HAMSİLOS TABİAT PARKINDA BİSİKLET VE YAYA YOLU YAPILACAK
REKLAM ALANI

Deniz ve büyük çam ormanlarının kucaklaştığı, oksijen yoğunluğu bakımından Türkiye’de ikinci sırada yer alan Akliman mevkiindeki Hamsilos Tabiat Parkında bisiklet ve yaya yolu yapılacak.

AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım MavişHamsilos Tabiat Parkında yapılacak Bisiklet ve Yaya Yolu projesinin ihale aşamasının tamamlandığını belirterek yüklenici firma tarafından yapım çalışmalarının başladığını duyurdu.

Hamsilos Tabiat Parkında yapılacak Turizm, Bisiklet ve Yaya Yolu projesinin çalışmaları başladı. 

ÇALIŞMALARIN 6 AYDA TAMAMLANMASI HEDEFLENİYOR
Konuya ilişkin açıklama yapan Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Yaklaşık 8 buçuk milyon TL’lik yatırım bedeline sahip olan projenin, 6 ay gibi kısa bir sürede tamamlanarak Sinopluların hizmetine sunulacağını belirtti.

Maviş, “Projemiz, doğada zaman geçirmeyi seven hemşerilerimize yepyeni bir sosyal yaşam alanı sunacak” ifadelerini kullandı. 

SİNOP’U DOĞA TURİZMİNDE CAZİBE MERKEZİ YAPACAK
Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Hamsilos’un bölgedeki önemli turizm destinasyonlarından biri haline geleceğini vurgulayan Maviş, “İnşallah bisiklet ve yürüyüş yollarımız yaz aylarında vatandaşlarımızın kullanımına sunulmuş olacak. Yalnızca Sinoplu hemşerilerimiz değil, çevre il ve ilçelerden gelen vatandaşlarımız da bu alanda keyifle zaman geçirebilecek. Bu yönüyle projemiz Sinopumuzu doğa turizminde çekim merkezine dönüştürecek” diye konuştu.

Maviş projenin Sinop’a kazandırılmasına destek sunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a, Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu’na, AK Parti Sinop İl Başkanı Uğur Giresun’a ve emeği geçenlere teşekkürlerini sundu. 

HABER : GÜLENAY AKTAN

KAYNAK : VİTRİN HABER

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ