13.06.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

SİNOP EĞİTİM DESTEK PLATFORMUNDAN SUÇ DUYURUSU

SİNOP EĞİTİM DESTEK PLATFORMUNDAN SUÇ DUYURUSU
REKLAM ALANI

Sinop Eğitime Destek Platformu öncülüğünde, Memur-Sen, Hak-İş, TÜGVA, ÖNDER İmam Hatipler Derneği, İlim Yayma Cemiyeti, İHH, Din Görevlileri Derneği, Anadolu Gençlik Derneği, Birlik Vakfı ve Hayrat Vakfı tarafından gerçekleştirilen basın açıklamasında darbe imalı bildiriye tepki gösterildi.

Sinop Eğitime Destek Platformu Başkanı Hüseyin Konukçu, “Sinop’ta bulunan STK’lar olarak dün olduğu gibi bugün de millet iradesinin tecellisi olarak göreve gelmiş yöneticilerimizin yanındayız. Millet iradesini yok sayan her türlü oluşumu ve bildiriyi şiddetle kınıyoruz” dedi.
Uğur Mumcu Meydanında düzenlenen basın açıklamasında 104 emekli amiralin; ‘Kanal İstanbul’ ve ‘Montrö anlaşmasına’ dair cümleler üzerinden “fikir beyanı” adı altında çeşitli iletişim kanallarından gece yarısı deklare ettikleri “muhtıra çağrışımlı” bir açıklamayla siyasete ve millet iradesine müdahale etme niyetlerini beyan ettiklerini belirten TÜGVA Sinop İl Başkanı Yusuf Çakır; “Millet iradesinin demokratik seçimler ile belirlendiği ülkelerde bu iradeyi “cebir ve hile” ile aşağı düşürmeye çalışmak Millete olan en büyük saygısızlık ve haksızlıktır. Aziz Milletimiz, 15 Temmuzdaki darbe girişiminde tankların karşısında canı pahasına dimdik durarak Milli iradeye yönelik herhangi bir zafiyet getirilmesinin önünü kapamıştır” diye konuştu.

DEMOKRASİNİN YANINDAYIZ
Çakır açıklamasını şöyle sürdürdü; “Türkiye artık darbecilerden hesap sorulan bir ülkedir. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, 104 amiral eskisi ve açıklamaları hakkında soruşturma başlatmış olmasını yerinde buluyor, faillerle birlikte iştirakçileri ve azmettiricileri de ortaya çıkaracak bir hukuki sürecin işleyeceğine inanıyoruz.
Vesayet sevdalılarına hadleri bildirilmeli, darbe heveslileri yargı önünde hesap vermelidir. Öte yandan bu bildiriye imza atanların siyasete müdahale aracı olarak kullandıkları rütbeleri ellerinden alınmalı, o rütbeler üzerinden elde ettikleri kazanç ve imtiyazlar sona erdirilmelidir.

Bu vesileyle; başta Cumhurbaşkanımızın, seçilmiş hükümetimizin, Türkiye Büyük Milet Meclisimizin ve demokrasinin yanında olduğumuzu, vesayetin, cuntanın ve demokrasi dışı her adımın karşısında olduğumuzu bir kez daha aziz milletimize ilan ediyoruz”.
TÜGVA Sinop İl Başkanı Yusuf Çakır tarafından okunan basın açıklaması sonrası Sinop Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

HABER:GÜLENAY AKTAN

KAYNAK : VİTRİN HABER

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ