24.04.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

Mutluluğa Uçuş

Mutluluğa Uçuş
REKLAM ALANI

Sinop’ta başlatılan “Mutluluktan Uçuyoruz” projesi için yapılan deneme uçuşu başarıyla gerçekleşti. Başlatılacak kurs ile 16-40 yaş arası kursiyerler yamaç paraşütü eğitimi alarak kendi başlarına ilk uçuşlarını yapacak.

Sportif Havacılık Kulübü Derneği tarafından Sinop’ta yamaç paraşütü sporunu yaygınlaştırmak amacıyla başlatılan “Mutluluktan Uçuyoruz” projesi için her şey tamam. Proje ile ilgili kente davet edilen 4 yamaç paraşütü pilotu tarafından Şahin Tepesi’nde kalkış ve iniş alanı çalışması için yapılan deneme uçuşunu başarıyla tamamlandı.

Sportif Havacılık Kulübü Derneği Başkanı Nuri Şişman, isteyen kursiyerlerin yamaç paraşütü sporunu meslek edinebileceğini söyledi. 

Kurs kayıtlarının başladığını ve deneme uçuşlarının da başarıyla sonuçlandığını kaydeden Nuri Şişman “İnsanların hayatındaki eksikliklerden biri de sosyal etkinlik, sanat ve spor için gereken planlamanın eksikliğidir. Bu eksiklik yüzünden boş zamanlarını değerlendirebilecek seçeneklere sahip olmamaktadır. Bu nedenle STK, kurum ve kuruluşların iş birliği ile özellikle gençlerimizin yamaç paraşütü ekstrem sporu alanındaki potansiyellerinin geliştirilebilmesi ve hatta bu sporu meslek edinebilmelerine olanak sağlamak için bu projeyi hazırlamış bulunmaktayız. Türkiye’nin en mutlu kenti Sinop’ta Sportif Havacılık Kulübü Derneğimiz tarafından hazırlanan ‘Mutluluktan Uçuyoruz’ isimli projemizin amacı, Sinop’ta büyük potansiyele sahip yamaç paraşütü sporu alt yapısının geliştirilmesine, yaygınlaştırılmasına ve tanıtılmasına katkı sağlanmasıdır. Bu amacı gerçekleştirmek için proje kapsamında 16-40 yaş arası sınırlı sayıda öğrenciye başlangıç kursu verilip, kendi başlarına ilk uçuşları gerçekleştirilecektir.

Kursiyerlerimiz, gerek kendi çabaları ile gerekse derneğimiz aracılığı ile alacakları ileri seviye eğitimler sonrasında Türkiye’nin herhangi bir bölgesinde uçuş yapma kabiliyeti kazanabileceklerdir. Projeyle ilgili çalışmalarımızı bir iki ay içinde tamamlayacağız. Bugün uçuş yeri kalkış ve iniş alanı çalışmaları için dört tane profesyonel belgeli yamaç paraşütü pilotunu buraya davet ettik. Burada deneme uçuşu yaptık. Aynı zamanda burada Sinop’un tanıtımı için ne yapılabilir ve adrenalin sporlarını en uç noktalarından biri olan yamaç paraşütü ile ilgili tanıtım çalışmaları için ada mevkiinden uçuş planladık. Burayı tercih etmemizdeki nedenlerden birisi de burası devamlı kuzey batı rüzgârını alıp uçuşa elverişli olması, birde biz burada havadayken Sinop merkezinin de aynı kare içerisinde yer alması. Sinop’un turizm ve tanıtımı açısından çok güzel bir çalışma olacaktır” diye konuştu.HABER:GÜLENAY AKTAN

KAYNAK VİTRİN HABER

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ