18.05.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

Kadın Acil Destek İhbar Sistemi

Kadın Acil Destek İhbar Sistemi (KADES) Sinop’ta açılan stant ile tanıtıldı

Kadın Acil Destek İhbar Sistemi
REKLAM ALANI

Kadın Acil Destek İhbar Sistemi (KADES) Sinop’ta açılan stant ile tanıtıldı

Sinop’ta “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü”nde farkındalık oluşturmak ve KADES sistemini tanıtmak amacıyla Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü tarafından stant kuruldu. 

Sakarya Caddesinde oluşturulan stantta Kadın Acil Destek İhbar Sistemi (KADES) hakkında da vatandaşlara bilgilendirme yapıldı. Yoldan geçen vatandaşlara İçişleri Bakanlığının “KADES” uygulamasının tanıtılması, telefonlarına yüklenmesi, icap ettiği takdirde de nasıl kullanılacağı ile ilgili bilgilendirmeler yapıldığı uygulama büyük ilgi gördü. Bu arada Sinop Vali Yardımcısı Abdullah Şahin ve Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Oktay kurulan bilgilendirme standı ziyaret etti.

Vali Yardımcısı Şahin, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alırken KADES hakkında bastırılan bilgilendirme materyallerini stant sorumluları ile birlikte vatandaşlara dağıttı. KADES sisteminin önemine değinin Şahin; “Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve acil durumlarda ilk aklınıza gelecek acil müdahale uygulaması Kadın Acil Destek İhbar Sistemi (KADES) ile güvenlik güçlerimiz, bir tıkla yanınızda.

Kadına karşı şiddetle hep birlikte mücadele etmek için; lütfen indirelim ve etrafımızdakilere de indirmelerini söyleyelim” dedi. kaynak vitrin haber

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ