20.04.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

HELAL OLSUN HOCAM

Öğretmenler gününde Sinop’u eğitimci yazar Dr. Engin Bayra temsil edecek.

HELAL OLSUN HOCAM
REKLAM ALANI

Öğretmenler gününde Sinop’u eğitimci yazar Dr. Engin Bayra temsil edecek.

Sinop İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Öğretmenler Günü etkinliklerinde Sinop’ta yılın öğretmeni olarak belirlenen eğitimci yazar Dr. Engin Bayra temsil edeceğini söyledi. Yıldız; “Milli Eğitim Bakanlığı’nın 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında 81 ilden, eğitimde üstün başarı göstermiş, projeler gerçekleştirmiş, fedakârlıkları ve diğer nitelikleriyle farklılıklar ortaya koymuş ‘Eğitimde Farklılık Oluşturan 81 Öğretmen’ arasında bu yıl ilimizi Dr. Engin Bayra temsil edecek” dedi. 
Vitrinhaber’e konuşan İl Müdürü Yıldız, “Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’un genelgesiyle geçen yıl ilk kez 24 Kasım Öğretmenler Günü sadece bir gün değil, 24 Kasım’ı da içine alan hafta boyunca, 81 ilde ve yurt dışı temsilciliklerde kutlanmaya başlanmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı koordinesinde düzenlenen Öğretmenler Günü kutlama ve etkinlikleri 2023 Eğitim Vizyonu’nun ana aktörü öğretmenlerin ve öğretmenlik mesleğinin toplumdaki algısının yükseltilmesine katkı sağlayacak, moral ve motivasyonlarını artıracak, birlik ve beraberliğini pekiştirecek programlarla kutlanıyor. Kutlama programlarının, öğretmenlerin ‘Bu benim günüm’ diyerek gönülden sahipleneceği ve gönüllü katılacağı, aynı zamanda toplumun öğretmenin güçlü şahsiyetini ve adanmışlığını idrak edeceği etkinlikler olmasına özen gösteriliyor.

Bakanlığımızın 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında 81 ilden, eğitimde üstün başarı göstermiş, projeler gerçekleştirmiş, fedakârlıkları ve diğer nitelikleriyle farklılıklar ortaya koymuş ‘Eğitimde Farklılık Oluşturan 81 Öğretmen’ arasında bu yıl ilimizi Dr. Engin Bayra temsil edecek. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki program pandemi nedeniyle iptal edilmesi nedeniyle 24 Kasım 2020 Salı günü Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile çevrimiçi görüşme yapılarak hafta boyunca etkinlikler devam edecek” diye konuştu. 

DR. ENGİN BAYRA KİMDİR?
1977 tarihinde Sinop Merkeze bağlı Ordu Köyü´nde dünyaya gelen Engin Bayra, ilkokulunu 1981-85 yılları arasında Ordu Köyü İlkokulunda, orta ve lise öğrenimini 1986-1993 tarihlerinde arasında Sinop Anadolu Öğretmen Lisesi´nde, yükseköğrenimini ise 1993-1997 yılları arasında Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamladı. Lisans öğrenimi yanında Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Önlisans, Kamu Yönetimi Lisans, Eğitim Yönetimi ve Denetimi Bölümünde Yüksek Lisans yapan Bayra, son olarak Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitim Teknolojisi Bilim Dalın Doktorasını tamamladı. Öğretmenlik kariyerine 1997 yılında Boyabat Mehmet Akif Ersoy Lisesi´nde başlayan Dr. Engin Bayra, Sinop Ticaret Meslek Lisesinde çalıştıktan sonra 2000-2007 yılları arasında Sinop Anadolu Öğretmen Lisesi İngilizce öğretmeni, 2008-2014 yılları arası aynı okulda Öğrenci İşleri Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı, daha sonra Sinop Fen Lisesine İngilizce Öğretmeni olarak çalıştı. Dr. Bayra, şu an İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Biriminde Proje Ekibi Birim Sorumlusu olarak görevine devam etmekte. 
 
Meslek yaşantısı boyunca 50’i aşkın hizmet içi eğitime katılan Engin Bayra, birçok hizmetiçi ve muhtelif kurslarda eğitmen olarak görev aldı, 15’i aşkın kongre ve sempozyumlarda bildiri sundu. 6’sı uluslararası olmak üzere çok sayıda hakemli dergilerde makalesi yayımlayan Bayra, ortaokullarda okutulan ‘Şehrimiz Sinop’ ders kitabına hem editör hem de yazar olarak katkı sundu. Birçok, yerel ve hibe projelerinde yürütücü ve uzman olarak görev alan Engin Bayra, bunların yanında DynED İl Temsilciliği, eTwinnning İl Koordinatörlüğü, TALIS Ulusal Kalite Gözlemciliği ve TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları İzleyiciliği görevlerini yerine getirmekte. Engin Bayra evli ve iki çocuk babasıdır.
 KAYNAK: VİTRİNHABER

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ