18.05.2024 - Sinop'tan Habere Hoş geldiniz

BELEDİYE PERSONELİNE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

BELEDİYE PERSONELİNE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ
REKLAM ALANI

Belediye toplantı salonunda pandemi tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitiminde A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Ali Yıldız, Rönesans OSGB Genel Müdürü Burak Yüksel ve İşyeri Hekimi Dr. Mustafa Altuntop çalışanlara önemli uyarılarda bulundu.

İş sağlığı ve güvenliği profesyonelleri olarak amaçlarının iş kazalarını en aza indirgemek olduğunu belirten A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Ali Yıldız; “2020 yılında 2 bin 427 vatandaşımızı iş kazalarından dolayı kaybettik. Bu kayıpların yüzde 18’i Tarım ve Orman işlerinde, yüzde 15’i de inşaat sektöründe yaşanmaktadır. İş kazalarının yüzde 98 ini alınan tedbirlerle engelleyebileceğimizi biliyoruz. İş sağlığı ve güvenliği profesyonelleri olarak amacımız iş kazalarını en aza indirgemektir. İş sağlığı ve güvenliğinin insanlar için bir kültür haline geldiğinde artık alınabilecek tedbirleri de kişilerin kendisi de harfiyen uygulayacağından dolayı iş kazalarının yaşanmamasını ümit ediyoruz” dedi.

Rönesans OSGB firmasının 2016 yılında iş sağlığı ve güvenliği alanında yenilik sloganıyla orta çıktığını söyleyen; Yıldız; “İş sağlığı ve güvenliği alanında faaliyet gösteren şirketimizde mobil sağlık hizmeti ve tıbbi laboratuar hizmeti de vermekteyiz. OSGB’miz orta Karadeniz bölgesinde yer alan 6 ilimiz ve ilçelerinde kamu kurum ve özel firmalara yönelik bünyemizdeki isg profesyonellerimizle hizmet vermektedir” diye konuştu.  

Belediye personeline yıl içerisinde toplam 16 saati tamamlayacak şekilde düzenli aralıklarla genel, teknik ve sağlıkla ilgili eğitimler veriliyor.

Yıldız sözlerini şöyle sürdürdü; “Sinop Belediyesi’nin de 2021-2022 iş sağlığı ve güvenliği hizmetini yapmak bize nasip oldu. Belediye çalışanları her yıl işyeri hekimimizin uygun gördüğü şekilde mobil sağlık araçlarımızın şantiye ve belediye binasına gelmesiyle tıbbi tetkikleri işyerlerinde sağlıkçı arkadaşlar tarafından yapılmaktadır. Tahlil ve tetkik sonuçlarına göre işyeri hekimimiz çalışanların sağlık durumlarını takip edip, gerekiyorsa önleyici tedbirleri belediye yönetimine sunmaktadır.  Şuanda da bulunduğumuz yerde görüldüğü gibi İş Güvenliği uzmanları ve İşyeri Hekimi tarafından çalışanlara yıl içerisinde toplamda 16 saati tamamlayacak şekilde düzenli aralıklarla genel, teknik ve sağlık ile ilgili eğitimler düzenlemektedir”.

Eğitimlere Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Oktay, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Şenay Kabal ve belediye personeli katıldı.

HABER : GÜLENAY AKTAN

KAYNAK : VİTRİN HABER

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ